Коронавірус в Криму: 300% пневмоній на тлі заниження статистики з COVID-19

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Березня 2021, 18:54
Ірина Требунських
19 Березня 2021, 18:54

В тимчасово окупованому Росією Криму за останні сім днів загалом заявили про 644 нових випадки захворювань на COVID-19, з яких 240 — у Севастополі. За тиждень, за інформацією окупантів, на українському півострові від коронавірусної інфекції померло нібито 44 людини.

«Міністерство охорони здоров’я» заявляє, що від початку пандемії в Криму зафіксували 36 895 випадків захворювання, ще про 12 775 повідомили в адміністрації Севастополя.

Окрім явного заниження статистики захворювань і летальних випадків, окупанти Криму продовжують викривляти статистику задля проведення масових заходів. Так, на «засіданні щодо поширення COVID-19» «глава кримського відділення Росспоживнагляду» Криму Наталя Пеньковська заявила про «тенденцію до зниження епідемії». «Тенденція до зниження зберігається практично по всіх адміністративних територіях, але у той же час вище середнього показника залишаються цифри в декількох регіонах: це Керч, Феодосія та Чорноморський район», — сказала вона.

При цьому окупанти заявляють про значне поширення начебто позагоспітальних пневмоній, які мають схожі з коронавірусною інфекцією симптоми.

По Криму показник захворюваності позагоспітальними пневмоніями залишається вище рівня минулого року за весь період з 1 січня на 300%. Найвищий показник захворюваності — це в Алушті та в Керчі, — додала Пеньковська.

Також показники позалікарняних пневмоній перевищує середній у півтора-два рази в Радянському, Бахчисарайському районах, Алушті, Керчі, Сімферополі.

Окупанти продовжують звітувати про «вакцинацію» мешканців Криму, водночас єдиний препарат, який доступний на окупованих Росією територіях — «Спутнік V», дослідження щодо безпечності та якості якого не доведені. Водночас мешканці Криму скаржаться на неможливість добровільно отримати щеплення.

Як повідомила «глава кримського відділення Росспоживнагляду», у Криму від числа тих, кому показане щеплення, його отримали 2%. У той же час «глава МОЗ» Олександр Остапенко звітує про 72 пункти вакцинації і 22 виїзні бригади. «У черзі на вакцинацію знаходяться близько 28 тисяч осіб. Найближчим часом ми очікуємо отримання кількох партій вакцини», — озвучив він.

За минулий тиждень у семи громадян, які прибули до Криму з Вірменії, Іспанії, Іраку виявили коронавірус. «Усі вони взяті під медичний нагляд. Чотири людини прибули з Великобританії. Їхні дані передані в МВС для контролю за режимом ізоляції», — уточнила Пеньковська.

Окупаційна «міністерка освіти» Криму Валентина Лаврик доповіла, що на півострові на карантин закрито 13 дошкільних груп у Сімферополі, Керчі, Феодосії, Красногвардійському і Нижньогірському районах. На карантині через коронавірус перебувають учні 32 класів у 12 кримських школах. Усі школярі переведені на дистанційне навчання.

Нагадаємо, раніше окупанти оголосили, що загалом виявлено всього 437 нових випадки захворювання на COVID-19 за тиждень перед цим.

Окупанти занижують статистику поширення епідемії та вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.

«Кримські новини» повідомляли, що заниження статистики відбувалося і минулоріч перед туристичним сезоном, задля скасування карантинних обмежень.