«Коронавірус не шкідливіший за сезонний грип, початок апокаліпсису та знову Ванга» — фахівці EEAS опублікували доповідь про кремлівську дезінформаційну кампанію щодо пандемії | QHA media
18 Березня 2020, 17:22

«Коронавірус не шкідливіший за сезонний грип, початок апокаліпсису та знову Ванга» — фахівці EEAS опублікували доповідь про кремлівську дезінформаційну кампанію щодо пандемії

Закрити

Російські ЗМІ та прокремлівські акаунти у соцмережах розповсюджують дезінформацію про коронавірус COVID-19.

До такого висновку дійшли фахівці Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS), яка реалізує загальну для Союзу політику безпеки і оборони.

«В одному прокремлівському випуску ми прочитали, що коронавірус менш шкідливий, ніж сезонний грип», — йдеться у доповіді. У соцмережах та проросійських ЗМІ з’являються посили, що коронавірус начебто є потужною біологічною зброєю, яку використовують то Білорусь, то Великобританія, то опозиція в Білорусі.

Також зустрічаються твердження, що то все «Велика Фарма» перебільшує епідемію для збільшення продажів ліків. Зустрічаються заяви, що начебто Ванга чи Нострадамус передбачували це захворювання, або що це «покарання стародавніх богів».

Експерти EEAS підкреслюють, що прокремлівські дезінформаційні пункти не намагаються «продати ідею», їхньою метою є, скоріше, заплутати аудиторію.

У той час як журналісти авторитетних новин ретельно перевіряють джерела, пункти дезінформації поширюють «альтернативні факти». В інформаційному просторі дедалі більше місця займає брехня, туман підробок затьмарює факти, — пояснюється у доповіді.

Прокремлівські дезінформаційні пункти плутають аудиторію десятками різних тверджень, версій, пояснень, «сенсаційних викриттів», теорій змови. Фахівці EEAS пояснюють, що все це спрямоване на зменшення довіри до зусиль системи охорони здоров’я, національних та міжнародних установ, щоб посіяти паніку. При цьому одні проросійські джерела стверджують, що інформація про коронавірус перебільшена, а інші навпаки — що пандемія є чи не всесвітнім апокаліпсисом.

Виявилося, що в російській дезінформаційній кампанії щодо коронавірусу задіяні ті ж фейкові акаунти, які раніше поширювали неправдиві повідомлення про ситуацію у Сирії і протести «жовтих жилетів» у Франції.

Так, користувачі прокремлівських акаунтів публікують фейки англійською, німецькою, іспанською, італійською та французькою мовами. В Італії з таких акаунтів розповсюджували сумніви у тому, що італійські органи влади впораються з «кризою в галузі охорони здоров’я» та «браком обладнання в лікарнях». Іспанські акаунти у свою чергу наголошували, що на відміну від місцевої влади, Росія і особисто президент Володимир Путін начебто краще дають раду спалаху коронавірусу у своїй країні.

Зупиніть вірусне поширення дезінформації. Мийте руки, дотримуйтесь карантинних обмежень. І не дайте себе обманути, — закликають експерти EEAS.

Як повідомляло QHA media, США звинуватили Росію у масштабному використанні дезінформації з метою нагнітання страхів з приводу поширення коронавірусу. Зазначається, що ці зусилля ведуться за участі державних ЗМІ, інформаційних сайтів та численних фальшивих акаунтів у соцмережах, які поширюють сфабриковану інформацію щонайменше п’ятьма мовами.