Контррозвідка СБУ блокувала вивезення з України деталей зенітно-ракетних комплексів

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Липня 2021, 17:
Хельга Полтавка
26 Липня 2021, 17:

Контррозвідка заблокувала незаконний вивіз з України комплектуючих до зенітно-ракетних комплексів.

Про це інформує пресцентр Служби безпеки України (СБУ).

Як повідомляється, колишній працівник одного з вітчизняних оборонних заводів разом зі знайомими з Київської та Житомирської областей налагодили механізм незаконного привласнення військового майна, у тому числі комплектуючих до зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) малого і дальнього радіуса дії, а також конструкторську документацію до них.

Правоохоронці викрили одного з учасників групи під час перевезення шістьох військових приладів до столиці.

У членів групи правоохоронці виявили документи, що підтверджують незаконну діяльність та комплектуючі частини до ЗРК. Вилучені предмети направлені на експертизу.

Зазначається, що слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження щодо державної зради, порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових та інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

Як повідомляли «Кримські новини», контррозвідники, спільно зі слідчими Служби безпеки України не допустили витік за межі країни новітніх розробок вітчизняного оборонно-промислового комплексу.