Конгрес США ухвалив резолюцію проти повернення Росії до G7 — до тих пір, поки вона не припинить окупацію Криму і Донбасу

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
04 Грудня 2019, 11:24
Ігор ЗайцевQHA
04 Грудня 2019, 11:24

Палата представників Конгресу США підтримала резолюцію, якою закликала не повертати Росію до «Великої сімки» (G7), зокрема, через окупацію Криму і війну на Донбасі.

Про це повідомляється на сайті Конгресу.

На підтримку документа висловилися 339 конгресменів, проти — 71.

У резолюції парламентарії підтвердили підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Також вони засудили агресивні дії РФ, включаючи незаконну окупацію Криму і дестабілізацію на сході України.

Також конгресмени закликали лідерів «Великої сімки» протистояти можливому поверненню РФ до G7 до тих пір, поки вона не закінчить окупацію території України разом з Кримом і припинить атаки на демократії в усьому світі.

До складу G7 входить сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Японія.

Вперше РФ потрапила на зустріч «Великої сімки» у 1991 році на правах слухача. Так, до 1997 року саміт називався G7+1, після чого з 1997-го і до 2014 року група працювала як «Велика вісімка».

У 2014 році Росію вигнали з G8 за анексію Криму, агресію проти України і війну на Донбасі, а саміт, який планували провести у червні того ж року в Сочі, скасували.

Президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 20 серпня відзначив, що можливість повернення до формату G8 і «реанімації» відносин між РФ і ЄС залежить від прогресу у врегулюванні «української кризи».