Конфлікт інтересів — у Генпрокуратурі Мамедова на посаді замінив Якубовський

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Червня 2021, 17:07
Максим Якубовський. Фото: UA.news
Ірина Требунських
30 Червня 2021, 17:07

Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту в Генпрокуратурі очолив Максим Якубовський. Про це йдеться у змінах, внесених у наказ «Про розподіл обов’язків між керівництвом».

У наказі до обов’язків Якубовського додали відповідальність за спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері та спеціальну екологічну прокуратуру.

У свою чергу Гюндуз Мамедов, який раніше очолював департамент щодо злочинів в умовах збройного конфлікту, тепер відповідатиме за департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству. Також в його підпорядкуванні — взаємодія з Тренінговим центром прокурорів України.

Як нагадує «Українська правда», щодо Якубовського проводили журналістські розслідування, в рамках яких виявили сумнівні статки працівника прокуратури, які не сходилися з офіційно зареєстрованими ним доходами. Також журналісти виявили, що до кар’єри в прокуратурі Якубовський працював у громадській організації «Правова держава», яка пов’язана з кумом президента держави-агресора Віктором Медведчуком.

Окрім того, громадські активісти наголошують, що номер Якубовського, вказаний на сайті Спілки адвокатів був ідентичним номеру центрального офісу «Українського вибору».

Нагадаємо, 12 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам: Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Як повідомляли «Кримські новини», Служба безпеки України провела слідчі дії щодо членів громадської організації «Український вибір», яку повʼязують з Віктором Медведчуком. Провадження у цій справі проводить департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Генпрокуратури.