Комплекс будівель на Контрактовій площі визнано пам'ятками національного значення

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 19:54
Ірина Требунських
19 Травня 2021, 19:54

Кабмін ухвалив сьогодні, 19 травня, розпорядження «Про зміну категорії пам'яток культурної спадщини». Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики.

Згідно з ухваленим розпорядженням, «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір (за проєктними матеріалами архітектора Л. Руска, 1809 р.)» у Києві отримали категорію пам’яток національного значення, а також охоронні номери.

«Комплекс споруд Контрактової площі» є однією з найдавніших площ міста Києва та однією з найвизначніших пам’яток містобудування, архітектури міста та країни. Він зберіг свою автентичність та матеріально-технічну, просторову структуру, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це розпорядження дозволить Фонду державного майна передати пам’ятку в управління Мінкультури, а відтак — почати протиаварійні та реставраційні роботи.

Нагадаємо, у Києві на Подолі з’явився мурал «Маленький громадянин», який ілюструє мрію маленьких кримчан про український паспорт.

«Кримські новини» публікували фото, на яких видно стан Хан Сараю в тимчасово окупованому Росією Криму з коментарями експертів.