Колишнього президента Киргизстану влада країни звинуватила у підготовці до державного перевороту | QHA media
13 Серпня 2019, 12:31

Колишнього президента Киргизстану влада країни звинуватила у підготовці до державного перевороту

Закрити

Затриманий 8 серпня колишній президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв готував у республіці державний переворот.

Про це заявив на сьогоднішній прес-конференції у Бішкеку голова Державного комітету національної безпеки (ДКНБ) Киргизстану Орозбек Опумбаєв, передає ТАСС.

Атамбаєв планував вчинення в країні державного перевороту, — сказав він.

Також Опумбаєв заявив, що експрезидент умисно під час операції з його затримання використовував для захисту жінок і дітей, щоб поширити потім інформацію про поранення мирних громадян як фактор для повалення влади.

Опумбаєв уточнив, що боєць спецпідрозділу, який брав участь в штурмі резиденції Атамбаєва, був застрелений зі зброї, виявленої в будинку колишнього голови держави.

“Боєць був застрелений зі зброї, яка знаходилася в будинку Атамбаєва. В його будинку згодом було виявлено велику кількість різної зброї, у тому числі гвинтівку СВД. Атамбаєв зізнався, що під час затримання він шість разів стріляв у моїх хлопців”, — сказав він.

За словами Опумбаєва, співробітники силових структур мали право застосувати зброю проти прихильників Атамбаєва під час його затримання, оскільки існувала загроза життю бійців.

Він також підкреслив, що бійці “цього не зробили, щоб не постраждала жодна цивільна особа”.

QHA media повідомляло, що 8 серпня киргизький спецназ вибив тараном двері у резиденції експрезидента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва і затримав його. Силовикам не вдалося вивезти колишнього президента ні однією з доріг, так як його прихильники не пропускали машину, тому було вирішено доставити його до Бішкеку гелікоптером.

7 серпня була зроблена перша спроба арешту експрезидента, якого підозрюють в корупції і незаконних діях із земельними ділянками. Однак до будинку підтягнулися прихильники Атамбаєва, почалися зіткнення, у результаті яких один спецназівець загинув, а інші були взяті у заручники. Усього в той день постраждало 52 людини.

Дивитись ще: