Колишнього кримського суддю Чорнобука відпустили з-під варти | QHA media

Колишнього кримського суддю Чорнобука відпустили з-під варти

10 Червня 2019, 17:12
Фото: ТСН
Закрити

Підозрюваний у державній зраді екс-голова Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерій Чорнобук відпущений з-під варти, повідомляє прокуратура АРК.

Сталося це після того як Київський апеляційний суд скасував рішення Голосіївського районного суду Києва, яким було продовжено термін тримання під вартою Чорнобука.

Позиція захисту грунтувалася на тому, що підозрюваний є чинним суддею, так як 29.11.2018 р. Верховним судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнано протиправною та скасовано постанову Верховної Ради України від 29.09.2016 р «Про звільнення судді».

Щойно Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївський Районний суд міста Києва, якою було продовжено строк…

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Понеділок, 10 червня 2019 р.

У прокуратурі АРК нагадали, що після згаданого рішення Верховного суду, Київським апеляційним судом двічі розглядалися питання щодо продовження строку тримання під вартою, під час яких позиція сторони захисту обгрунтовувалася вищевказаними аргументами. Проте щоразу рішення суду першої інстанції залишалися чинними.

QHA media повідомляло, що 14 березня Київський апеляційний суд відмовив у клопотанні й залишив без змін запобіжний захід Чорнобуку. Востаннє Голосіївський районний суд Києва продовжив арешт колишньому голові Апеляційного суду Криму 20 травня.

5 листопада 2018 року Валерій Чорнобук був вперше заарештований на два місяці за підозрою у державній зраді. На момент окупації Криму він очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю ЗМІ Чорнобук розповідав, що сприяє переходу кримських судів на судочинство на законодавство Росії. Лекція Чорнобука, яку він читав кримським суддям про норми Конституції Росії, була зафіксована на відео.

У квітні 2014 року Чорнобук переїхав до Дніпропетровська, де працював суддею Апеляційного суду Дніпропетровської області. У липні 2015 року прокуратура АРК відкрила проти нього кримінальне провадження. 29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги. У липні 2018 року співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки за місцем проживання і роботи Чорнобука у Дніпрі. У серпні 2018 року прокуратура АРК оголосила екс-голову Апеляційного суду Криму в розшук.

Дивитись ще: