Колишні політв'язні Карпюк і Балух працюють тепер в офісі омбудсмена. Перший моніторинговий візит намічений у Лук'янівське СІЗО | QHA media
10 Грудня 2019, 19:03

Колишні політв'язні Карпюк і Балух працюють тепер в офісі омбудсмена. Перший моніторинговий візит намічений у Лук'янівське СІЗО

Закрити

Колишні політв’язні Микола Карпюк і Володимир Балух працюватимуть в офісі українського омбудсмена.

Про це сьогодні, 10 грудня, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Хочу зазначити, що найближчим часом Микола Карпюк, який очолює громадську організацію «Український центр впровадження механізму запобігання тортурам», моїм наказом буде призначений членом Експертної ради при уповноваженому ВРУ з прав людини, а Володимир Балух увійде до Координаційної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при уповноваженому, — написала омбудсмен у соцмережі.

Також Денісова зазначила, що після повернення з російського полону Карпюк і Балух продовжують займатися громадською діяльністю, з ними підписано Меморандум про співпрацю з питань запобігання катуванням у місцях несвободи та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження.

Перший спільний моніторинговий візит буде здійснено у Лук’янівське СІЗО з метою перевірки усунення недоліків, виявлених під час попереднього моніторингу.

Денісова сподівається, що співпраця з колишніми політв’язнями допоможе забезпечити і захистити права українських громадян, які перебувають у місцях несвободи, у тому числі на території РФ, частини тимчасово окупованого Донбасу і тимчасово окупованого Криму.

У 2016 році Верховний суд Чечні визнав Миколу Карпюка і Станіслава Клиха винними за звинуваченням у вбивствах російських громадян у російсько-чеченську війну. Карпюк отримав 22,5 роки колонії, Клих — 20 років. При цьому обидва українці ніколи у житті до цього у Чечні не були.

У 2017 році Володимира Балуха, який вивісив в анексованому Криму на фасаді свого будинку український прапор, засудили до 5 років колонії загального режиму і штрафу в 10 тис. руб. за сукупністю двох кримінальних справ — нібито за побиття «начальника ІТТ» і за незаконне придбання, збут та зберігання зброї. «Верховний суд» Криму в жовтні 2018 року переглянув вирок Балуху та скоротив його термін усього на один місяць. 18 жовтня українець був доставлений в Керченську виправну колонію №2. 25 січня 2019 року «Керченський міський суд» не задовольнив клопотання захисту Балуха про його умовно-дострокове звільнення. Після цього політв’язня етапували в Росію.

QHA media повідомляло, що 7 вересня ув’язнені Кремля прибули до аеропорту «Бориспіль» — в Україну повернулися 24 українських моряка і ще 11 політв’язнів.

Дивитись ще: