Колишні бранці Кремля презентували платформу «Звільнення в'язнів»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Березня 2021, 14:56
Хельга Полтавка
04 Березня 2021, 14:56

У Київській православній богословській академії ПЦУ презентували платформу «Звільнення в'язнів».

Подію транслював «Центр громадянських свобод».

Засновниками «Платформи» є колишні в'язні з Криму та Донбасу: Олег Сенцов, Володимир Жемчугов, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Едем Бекіров, Павло Гриб, Ахтем Чийгоз, Станіслав Асєєв, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Ігор Козловський, Євген Панов, Ільмі Умеров, Микола Семена, Ісмаїл Рамазанов, Олександр Шумков та Ігор Мовенко.

Як повідомляється, організатори «Платформи» планують зосередити увагу на звільненні політв’язнів на міжнародному рівні, на взаємодії з українською владою, а також на підтримці рідних та близьких в'язнів.

Платформа — це безпартійне об'єднання, яке створене для захисту прав та звільнення всіх, хто ув'язнений через політичні переслідування в країні та на окупованих територіях. Наша мета — відновлення справедливості для кожного в'язня, — йдеться у заяві засновників.

Під час презентації «Платформи» ексбранець Кремля, народний депутат, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив про мету створення нового майданчика.

Зараз нас об'єднує те, що ми кинули виклик Російській імперії. Це наш фронт і тут ми захищаємо свою Батьківщину. Нам пощастило, що ми опинилися на свободі, завдяки міжнародним організаціям та зусиллям нашої країни. Платформа створена, щоб нагадати, що на сьогодні сотні тисяч заручників знаходяться в чужому таборі — в окупації...

Ми готові допомагати громадським організаціям, які висвітлюють історії політв'язнів та презентувати їх нашим міжнародним партнерам, аби показати, що війна триває: наші громадяни кожен день гинуть у боротьбі з ворогом. Впевнений, що ми усіх дочекаємся, але головна мета, це перемогти ворога та звільнити окуповані території, — заявив Чийгоз.

Колишній в'язень ОРДЛО Володимир Жемчугов також нагадав про полонених українців та політв'язнів Кремля.

«Хочу наголосити, якщо не ми, то хто буде боротися за звільнення наших громадян з окупації? Ми хотіли б нагадати усім, що війна не закінчена і дуже багато наших громадян знаходяться у полоні та на окупованих територіях», — повідомив Жемчугов.

Наголошується, що «Платформа» також засуджує політично мотивовані дії проти проукраїнських активістів та патріотів України.

Ця Платформа діє виключно на основі норм міжнародного права, внутрішнього законодавства України, норм статуту ООН, міжнародних конвенцій та резолюцій інших міжнародних організацій, — заявили засновники «Платформи».

Згідно заяви, «Платформа» прагне, щоб питання звільнення політв'язнів лунало на міжнародних майданчиках і стало пріоритетним для української влади.

Як повідомляли «Кримські новини», колишні бранці Кремля ініціювали створення майданчика для визволення політв'язнів та закликали до співпраці громадські організації.