«Книгу розкупили за лічені хвилини». За позовом Медведчука суд заборонив розповсюджувати книгу Кіпіані «Справа Василя Стуса»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
19 Жовтня 2020, 14:33
Хельга Полтавка
19 Жовтня 2020, 14:33

Суд заборонив розповсюдження тиражу книги журналіста Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука.

Про це повідомляє Суспільне.

У понеділок, 19 жовтня, в Дарницькому районному суді Києва зачитали вирок у справі за позовом нардепа від ОПЗЖ та адвоката поета Василя Стуса у 80-х рр. Віктора Медведчука.

Нагадаємо, Медведчук заявив, що у дев'яти епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують його честь і гідність, через що вимагає заборонити розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".

Під час судового засідання під будівлею суду в цей час проводилася акція протесту. Близько 20 учасників повісили на паркан плакати з портретами Медведчука та Стуса. За правопорядком слідкує Нацполіція та Поліція діалогу.

Адвокат Кіпіані В'ячеслав Якубенко розповів, що суд заборонив розповсюджувати книгу в тому вигляді, який є. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи перебувають у власності.

Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев'ять фрагментів у книзі "Справа Василя Стуса". Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди, — зазначив він.

Адвокат також наголосив, що буде подана апеляція, але поки немає точної дати.

Автор книги зазначив, "що ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде".

За словами Кіпіані, вони мають 30 днів на апеляцію.

Я сподіваюсь, що у суді наступної інстанції краще зрозуміють предмет позову і взагалі, чи може бути книга забороненою, а текст із неї вилучений, у 21 столітті в країні, яка називає себе вільною, — додав він.

"Кубло бандитів, кагебістів,злодіїв та ґвалтівниківу стольному засіли містіяк партія більшовиків" - Василь Стус.

Опубліковано Вахтанг Кіпіані Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Як повідомляє директор з маркетингу видавництва "Vivat" Катерина Аврамчук у Facebook, книгу "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані розкупили за лічені хвилини і у видавництві, і в решти дистриб'юторів.

"Ми прийняли рішення додрукувати новий наклад, поки рішення суду не вступило в силу і ми маємо на це право", — написала вона.

Книгу "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані розкупили за лічені хвилини і у видавництві, і в решти дистриб'юторів. ...

Опубліковано Kateryna Avramchuk Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

У соцмережах доволі жваво обговорюють заборону книги.

Колишній голова Українського інституту національної пам'яті, а зараз народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович вважає, що рішення суду щодо книги "Справа Василя Стуса" повертає Україну до "совка".

Back to USSR. В Україні Стус знов під забороною. Вахтанг Кіпіані, доведеться знов валити совок. І ми це зробимо.

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Заборона Стуса?Десь це вже було, чи не так?Дарницький районний суд Києва заборонив книгу Вахтанга Кіпіані про Васила...

Опубліковано Larisa Mik Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

⚡️В Україну повернулась книжкова цензура радянського зразка.Суд заборонив історико-біорафічну книгу "Справа Василя...

Опубліковано Сергієм Хмелевським Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Зазначимо, що в епізодах книги, які хоче вилучити Віктор Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.