Кількість освітніх центрів «Крим-Україна» зросла втричі — Міністерство освіти | QHA media
14 Березня 2019, 17:27

Кількість освітніх центрів «Крим-Україна» зросла втричі — Міністерство освіти

Закрити

Протягом трьох останніх років кількість освітніх центрів «Крим-Україна» зросла з 12 до 35 одиниць.

Про це повідомили агентству УНН у Міністерстві освіти і науки України.

У відомстві пояснили, що у 2016 році під час вступної кампанії 12 освітніх центрів «Крим-Україна» працювали на базі вузів у таких містах, як Дніпро, Запоріжжя, Київ, Львів, Миколаїв, Харків і Херсон.

У 2017 — 2018 рр. до них додалися центри у Бердянську, Ізмаїлі, Мелітополі, Одесі та Первомайську.

За даними міністерства, за три роки роботи освітніх центрів «Крим-Україна» кількість вступників завдяки їм значно зросла: у 2016 році скористалися цим 153 кримчанина, у 2017-му — 204, а у 2018-му — 227 осіб.

Вступ через освітні центри здійснюється за спрощеною процедурою. Вона передбачає вступ без ЗНО — абітурієнти складають 2 іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України, а також один вступний іспит (або творчий конкурс).

Для вступу також необов’язкові український паспорт і атестат. У наказах про зарахування прізвища вступників з окупованих територій обов’язково шифруються.

Однак вступити за спрощеною процедурою можна лише у ті вищі навчальні заклади, на базі яких працюють освітні центри.

Як пояснили у Міносвіти, для вступників з Криму в українських вузах передбачена квота у 20% на місця державного замовлення.

Як відомо, у представленому законопроекті про повну загальну середню освіту України вперше враховуються освітні потреби корінних народів, у тому числі й кримських татар. Як заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар, у документі надається право викладання мовою корінного народу разом з державною з 1 до 11 (12) класу.

Дивитись ще: