Казахстанське заперечення анексії Криму: Аксенов дякує Токаєву, Клімкін говорить про ляпас Україні, але очікувати визнання Криму російським московський експерт не радить | QHA media
04 Грудня 2019, 19:29

Казахстанське заперечення анексії Криму: Аксенов дякує Токаєву, Клімкін говорить про ляпас Україні, але очікувати визнання Криму російським московський експерт не радить

Закрити

Маріонетковий «голова» Криму Сергій Аксенов висловив подяку президенту Казахстану Касиму-Жомарту Токаєву за заперечення анексії українського півострова.

Аксенов назвав позицію керівника Казахстану «чесною і об’єктивною», який до того ж «глибоко розуміє ситуацію».

За словами Аксенова, Казахстан входить до числа лідерів за кількістю туристів, що відвідали півострів.

Казахстан не считает воссоединение Крыма с Россией аннексией, заявил Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев…

Опубліковано Сергеєм Аксеновим Середа, 4 грудня 2019 р.

Тим часом декан факультету соціології та політології Фінансового університету при уряді РФ Олександр Шатилов заявив РИА Новости, що очікувати від Казахстану офіційного визнання російського статусу півострова не варто.

Image result for крым это украина"

Він закликав «з обережним оптимізмом» ставитися до заяви Токаєва.

Незважаючи на зміну влади у Казахстані, першою особою в країні залишається Нурсултан Назарбаєв. Якби ці слова пролунали з його вуст, вони були б вагоміші й значущі. Інше питання, що заява Токаєва про Крим — це певний сигнал російському керівництву. Такі сигнали, як правило, пов’язані з деяким бажанням розміняти свою політичну підтримку на якісь економічні преференції і блага, — сказав експерт.

У свою чергу ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що Назарбаєв не дозволяв собі заперечувати анексію Криму.

Колишній голова зовнішньополітичного відомства назвав слова Токаєва ляпасом Україні.

Назарбаєв такого собі не дозволяв. Токаєв або чогось боїться, за країну або за себе, або грає в якусь гру, тим більше напередодні Нормандської зустрічі. Тут вже не до заяв, потрібен кризовий менеджмент.

Слова президента Казахстану Токаєва про невизнання анексії Криму – це ляпас Україні. Але до того це ще й супертривожний…

Опубліковано Pavlo Klimkin Середа, 4 грудня 2019 р.

На заяву Токаєва іронічно відреагував і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров: «Наші діди казали: віслюк не стане конем».

«Dedelerımız söyler edı: eşekten at olmaz….»(«Наші діди говорили: віслюк не стане конем…»Я не знаю, чи відреагував…

Опубліковано Рефатом Чубаровим Середа, 4 грудня 2019 р.

Казахська служба «Радіо Свобода» відзначає, що Нурсултан Назарбаєв, який очолює Раду безпеки країни, з яким президент мав погоджувати призначення на ключові пости, продовжує правити країною.

Саме він на багатьох зустрічах із зарубіжними лідерами представляє Казахстан, як, наприклад, наприкінці листопада брав участь у саміті голів держав Центральної Азії.

Видання при цьому зазначає, що свій перший закордонний візит у якості президента Казахстану Токаєв здійснив на запрошення російського президента Володимира Путіна.

Токаєв під час виступу на засіданні дискусійного клубу «Валдай» у Сочі 3 жовтня назвав Росію «великою державою» і заявив, що Москва, на його думку, «має відігравати провідну роль» у Центральній Азії.

В інтерв’ю DW Касим-Жомарт Токаєв заявив, що у Казахстані не називають те, що сталося в Криму, анексією. За його словами, «анексія» — це занадто важке слово стосовно Криму.

Дивитись ще: