Катування, арешти та переслідування: доповідь Human Rights Watch про репресії в окупованому Криму у 2019 році | QHA media
Репресії

Катування, арешти та переслідування: доповідь Human Rights Watch про репресії в окупованому Криму у 2019 році

15 Січня 2020, 12:49
Закрити

Протягом 2019 року російська влада в анексованому Криму продовжувала знущатися з кримських татар, переслідуючи десятки людей за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі.

Про це йдеться у доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, яка присвячена Україні.

У документі зазначається, що тільки у березні минулого року російською владою було заарештовано 24-х кримських татар, більшість з яких брали активну участь у діяльності об’єднання «Кримська солідарність» – організації, що надає правову та соціальну підтримку родинам заарештованих і ув’язнених за політично мотивованими справами.

Усіх заарештованих звинуватили у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії як «терористична» організація, проте вона легально діє в Україні.

Разом з цим проти жодного з них не було висунуто обвинувачень у вчиненні будь-якого акту насильства. Але принаймні четверо заарештованих зазнали катувань або жорстокого поводження з боку співробітників російських силових структур.

Правозахисники також нагадали, що у червні на окупованому українському півострові було заарештовано ще вісьмох кримських татар (так звана «білогірська група» у «справі Хізб ут-Тахрір» — прим. ред.). У Human Rights Watch згадали і Едема Бекірова — тяжкохворого кримськотатарського активіста, якого тримали в кримському СІЗО з грудня 2018 року.

У доповіді йдеться, що у червні Європейський суд з прав людини зобов’язав російську владу негайно перевести в лікарню Бекірова, але Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ і звільнила кримського татарина лише у вересні 2019 року в рамках великого обміну полоненими.

У грудні 2018 року міністерство юстиції РФ висунуло вимогу до «Кримської центральної колегії адвокатів» виключити зі своїх лав адвоката-правозахисника Еміля Курбедінова через підозру у його причетності до «екстремістської діяльності».

Перед цим Курбедінова засудили до п’яти днів арешту за старий, ще 2013 року, допис у соцмережах про мітинг «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

У листопаді 2019 року Human Rights Watch зробила ще одну заяву, яка присвячена Криму. Зокрема, організація заявила, що Росія як держава-окупант не має права призивати на військову службу кримчан. Правозахисники зазначили, що міжнародне гуманітарне право забороняє РФ примушувати жителів анексованого Криму служити у її збройних силах.

Дивитись ще: