Катастрофа Ан-26 на Харківщині — завершено досудове розслідування

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Травня 2021, 14:26
Ірина Требунських
06 Травня 2021, 14:26

Завершено досудове розслідування авіакатастрофи літака Ан-26 у Чугуєві Харківської області, в якій 25 вересня 2020 року загинули 26 військовослужбовців. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювало Держбюро розслідувань.

Підозру оголосили колишньому командиру військової частини А4104 і двом його заступникам, колишньому керівнику польотами на аеродромі «Чугуїв» і на той час в.о. начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

Розслідування встановило, що підозрювані затвердили документи з непередбаченим льотною експлуатацією зльотом з «конвеєра», не проконтролювали рівень підготовки пілотів-інструкторів і дотримання заходів безпеки.

Ці порушення мали системний характер і були допущені на стадії підготовки до польотів, оскільки на борту літака перебували особи, які взагалі не повинні там бути. Керівництвом польотів не було вжито достатніх адекватних заходів для уникнення авіакатастрофи, — йдеться у повідомленні.

Підозрювані наразі знайомляться з 60 томами матеріалів кримінального провадження.

Нагадаємо, 25 вересня о 20:50 поблизу міста Чугуїв, на відстані близько двох кілометрів до військового аеропорту, впав літак АН-26 ЗС України військової частини А4104 з подальшим займанням. На час аварії на борту було 20 курсантів і семеро офіцерів. Вижити вдалося лише одному курсанту.

Підозру оголосили командиру військової частини Сергію Дроздову і двом офіцерам авіаційної військової частини В’ячеславу Глазунову і Олександру Жуку в недбалості. Пізніше підозрюваним продовжили запобіжні заходи.