Карпюк розповів про тортури в російській в'язниці: катували електричним струмом, не давали спати, застосовували психотропні речовини | QHA media
ВІДЕО
10 Вересня 2019, 13:31

Карпюк розповів про тортури в російській в'язниці: катували електричним струмом, не давали спати, застосовували психотропні речовини

Закрити

Микола Карпюк, якого звільнили з російської в’язниці, розповів в ефірі телеканалу ATR, що його та іншого політв’язня Станіслава Клиха в Росії катували електричним струмом, не давали спати, застосовували психотропні речовини і могли вживити «чіп».

Як тільки стемніло, виводять у коридор — кайданки, руки за спину, надягають на голову целофановий пакет, скотчем перемотують, сюди вата, щоб знизу нічого не бачили — і виводять, хвилин 10-15 їдемо, заводять в якесь приміщення, піднімають на 4 поверх. Клема до пальця правої ноги, клема до пальця правої руки або до інших частин тіла — і починає йти електричний струм крізь тіло. З різними періодами: ривками, протягом певного часу — воно неприємне таке відчуття. Це те, що зі мною робили. Потім привозять туди ж в ІТТ — кімната для допиту, клітина метр на метр металева … І протягом ночі, протягом доби не дають спати. Тільки починаю закривати очі — менти за 2 години змінюються і одразу: «Не спати, не спати». Не дають спати, — розповів він.

Також Карпюк наголосив, що йому «пощастило» на відміну від Станіслава Клиха:

«Його потім привозили, його в клітку садили, його заводили в камеру і прив’язували — за спину (руки) браслетами до шконки — ліжка: ставили на коліна і всю ніч не давали спати і рухатися. Я не чув, як Клиха допитували, але звукоізоляції там немає — і багатьох людей, яких вивозили, чув. І цей скрегіт скотчу на увесь коридор, коли привозили вже після тортур і поміщали в камеру. Увесь час стогне і просить: «Я підпишу вам все, але дайте мені поспати».

Карпюк розповів, що окрім тортур російські тюремники застосовують психотропні засоби.

Також він підозрює, що в РФ політв’язням могли вставити імпланти:

«Станіслав Клих, коли він ще був при свідомості, у нормальному стані психологічному, коли ми з ним зустрілися 15 вересня 2016 року на першому суді в Грозному, він мені показав квадратний шрам (на зап’ясті), чітко вирізаний, — сказав, що йому туди вставляли чіп. Я це сприйняв дуже серйозно, тому що коли я вийшов зі стану абсурду — то у мене була впевненість, що мені вставили чіп. Я обшукав, обстежив усе своє тіло — потім подумав, що в мене якийсь галюнік. Але коли мені Станіслав сказав, що йому вставляли чіп, то я зрозумів, що коли я був у стані марення, розмова ментів про це була. Звідки у мене така установка — цілий тиждень шукав на своєму тілі його».

Він пояснив, що коли вставляється імплант — йде вплив на нервову систему і «людина впадає у панічний страх».

У 2016 році Верховний суд Чечні визнав Миколу Карпюка і Станіслава Клиха винними за звинуваченням у вбивствах російських громадян в російсько-чеченській війні. Карпюк отримав 22,5 роки колонії, Клих — 20 років. При цьому обидва українці ніколи в житті до цього у Чечні не були.

QHA media повідомляло, що 7 вересня ув’язнені Кремля прибули до аеропорту «Бориспіль» — в Україну повернулися 24 українських моряка і ще 11 політв’язнів.

Дивитись ще: