«Карантин на КПВВ з Кримом і Донбасом послаблятимуть адаптивно» — Резніков. Губернатор Донеччини Кириленко проти відкриття пунктів пропуску | QHA media
ВІДЕО
06 Червня 2020, 11:41

«Карантин на КПВВ з Кримом і Донбасом послаблятимуть адаптивно» — Резніков. Губернатор Донеччини Кириленко проти відкриття пунктів пропуску

Закрити

Пом’якшення обмежень для перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування у Луганській та Донецькій областях почнеться в середині червня і буде проходити в адаптивному режимі. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова».

Він зазначив, що пом’якшення карантинних обмежень залежатиме від епідеміологічної ситуації в регіоні.

Режим послаблення карантинних обмежень перетину буде адаптивним: спочатку мова йде про абітурієнтів, студентів, які повертатимуться на навчання, про людей, які мають роботу на підконтрольних уряду України територіях, — сказав він.

Водночас він закликав літніх людей не турбуватися щодо отримання соціальних виплат. За словами Резнікова, після зняття карантинних обмежень вони матимуть до 90 днів, щоб перетнути КПВВ, звернутися до «Ощадбанку» та отримати накопичені за цей час виплати.

Міністр спростував заяви про те, що начебто українські КПВВ ніхто не може перетнути. «Я особисто підписував лист-роз’яснення, що є гуманітарними причинами для перетину КПВВ що з окупованого Криму, що з частково окупованого Донбасу. Ним користується як прикордонна служба, так і командування ООС», — пояснив він.

Також Резніков розповів, що до нього вже неодноразово звертаються міжнародні гуманітарні організації, зокрема і Червоний Хрест, з проханням допомогти доправити гумвантажі на тимчасово окуповані Росією території. Як виявилося, окупаційні режими усіх КПВВ в Донецькій і Луганській областях не пропускають нікого, навіть гуманітарні групи міжнародних організацій.

Міністр з питань реінтеграції ТОТ пояснив, що обсервація для мешканців окупованих територій була б негуманним кроком зі сторони українського уряду, адже люди не мають постійного житла на підконтрольній Україні території. «Уявіть, якщо людині треба отримати виплати, то перетнувши КПВВ вона мала б провести два тижні на обсервації у підконтрольній Україні території, а по поверненню — ще два тижні в обсервації на окупованій території. Це не гуманний підхід, тому із середини червня прийматимемо рішення в залежності від епідеміологічної ситуації», — додав він.

У свою чергу голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко виступає проти відкриття КПВВ на Донбасі з огляду на епідеміологічну ситуацію щодо захворювань на COVID-19. Про це він заявив під час брифінгу в Краматорську, передає «Укрінформ».

Я не є прибічником відкриття КПВВ. Той результат, який досягли в боротьбі з пандемією на території області, він просто може бути зведений нанівець, — заявив Кириленко.

Він додав, що до цього питання зможе виважено підійти після детального вивчення ситуації після послаблення карантину. «На мою думку, тільки тоді можливо говорити про певну зміну режиму роботи КПВВ, пропуск груп осіб», — зазначив Кириленко.

Станом на ранок 6 червня в Україні підтверджено 26 514 випадків COVID-19 — з них 11 812 людей одужали, 777 померли. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 550 нових випадків.

QHA media публікувало матеріал про зміни в роботі КПВВ під час карантину в Україні. Так, український уряд припинив перетин на КПВВ з ТОТ до 22 червня. Водночас голова прикордонної служби може ухвалити окремі рішення щодо окремих громадян у разі «підстав гуманітарного характеру».

Кабмін прийняв рішення, що люди, які для складання ЗНО перетинають кордони, адмінмежі чи лінії розмежування, не мають проходити двотижневу обсервацію.

Правозахисники декількох громадських організацій розробили рекомендації, які стосуються спрощення перетину КПВВ, надання адміністративних і соціальних послуг жителям Криму і Донбасу, а також вступу до українських вишів дітей з окупованих територій.

Дивитись ще: