«Каракашев відчуває сильні болі у в'язниці» — Денісова закликала Росію надати політв'язню медичну допомогу | QHA media
Репресії
08 Листопада 2019, 15:34

«Каракашев відчуває сильні болі у в'язниці» — Денісова закликала Росію надати політв'язню медичну допомогу

Закрити

Переведений у єдине приміщення камерного типу (ЄПКТ), де більш суворі умови тримання ув’язнених, кримський активіст Євген Каракашев має проблеми зі здоров’ям і скаржиться на сильний біль у спині.

Про це повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

У зв’язку із цим вона звернулася до уповноваженої РФ з прав людини Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів «щодо забезпечення відповідних умов тримання і надання кваліфікованої медичної допомоги».

Денісова пообіцяла, що у рамках своїх повноважень сприятиме стороні захисту в оскарженні незаконного судового рішення щодо кримчанина.

Image result for евгений каракашев"

Омбудсмен повідомила, що в російських в’язницях переведення політичних в’язнів на більш жорсткі правила тримання носить систематичний характер, і така практика вже застосовувалася щодо Олександра Шумкова, Володимира Балуха та інших в’язнів Кремля.

Стосовно засудженого за політично вмотивованими звинуваченнями громадянина України Євгена Каракашева прийнято незаконне…

Опубліковано Людмилою Денісовою Пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Відзначимо, єдине приміщення камерного типу (ЄПКТ, також називається камера тюремного типу) є найбільш суворою ізоляцією, передбачена для злісних порушників. Фактично це внутрішня в’язниця колонії.

Каракашева відправили до ЄПКТ на рік, де за пів року йому дозволена всього одна передача і одне короткострокове побачення. Кримчанин стоїть на профілактичному обліку в колонії №1 у Кабардино-Балкарській республіці РФ як засуджений за терористичною статтею.

У квітні Північно-Кавказький військовий окружний суд в російському Ростові-на-Дону засудив Каракашева до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Дивитись ще: