Канал «112 Україна» оштрафували за розпалювання ворожнечі

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Січня 2021, 18:19
Ірина Требунських
28 Січня 2021, 18:19

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглянула матеріали перевірки ТОВ «ТРК «112-ТВ» (супутниковий телеканал «112 Україна»). Про результат перевірки Нацрада  повідомила на своєму офіційному сайті.

Так, канал отримав дві санкції за раз — оголошення попередження і штраф у розмірі 25% від суми ліцензійного збору.

За поширення в його ефірі висловлювань, що містять заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, — пояснюють у повідомленні.

Висловлювання, які порушують українське законодавство, в ефірі «112 Україна» озвучували запрошені до участі в передачах каналу гості — Вадим Рабінович, Олена Лукаш, Дмитро Співак, Євген Червоненко, Наталя Королевська, Андрій Пальчевський, Михайло Погребинський, Віктор Медведчук, Олег Волошин. У держоргані пояснюють, що поширені їхні висловлювання є прямим продовженням лінії кремлівської пропаганди і наративами, схожими до офіційної політичної та пропагандистської позиції Росії, визнаної Верховною Радою та міжнародною спільнотою більшості країн Європи країною-агресором.

«У виступах також наявне навмисне нагнітання ситуації, спотворення фактів і залякування, маніпулювання словами про наміри вбивств людей, створення негативного образу певної соціальної групи, звинувачення цих груп у намірах вбивати людей, з метою посилення серед населення настроїв неприязні, недовіри та почуття сильної ворожнечі», — підкреслюють у Нацраді.

Упродовж місяця ліцензіата зобов’язано привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Нагадаємо, у грудні 2018 року кінцевим бенефіціаром усіх шести телеканалів, що входять в групу «112 Україна» став народний депутат від «Опозиційного блоку» і соратник політика Віктора Медведчука Тарас Козак. У червні 2019 року він також став власником телеканалу ZIK, після чого на каналі почалися масові звільнення журналістів.

Як повідомляли «Кримські новини», у 2019 році Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позбавила телеканал «112 Україна» ліцензії на цифрове мовлення через систематичне порушення умов ліцензії.