Канадський парламент не зміг ухвалити резолюцію про визнання депортації кримських татар актом геноциду | QHA media
17 Травня 2019, 12:16

Канадський парламент не зміг ухвалити резолюцію про визнання депортації кримських татар актом геноциду

Закрити

У парламенті Канади через позицію опозиції не була ухвалена резолюція про визнання депортації кримських татар актом геноциду.

Про це повідомляє Укринформ.

Ініціатором резолюції став депутат українського походження Борис Вжесневський, який спробував подати текст резолюції на голосування.

До канадського парламенту прибули лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і посол України в Канаді Андрій Шевченко. Вони перед слуханням розповіли про ситуацію з дотриманням прав людини на окупованому Росією півострові.

Однак гучний протест опозиції призвів до того, що спікеру довелося зняти проект резолюції, для ухвалення якої парламенту Канади потрібна одностайна згода усіх його членів.

Борис Вжесневський пообіцяв докласти зусиль, щоб повторно подати резолюцію на голосування ще до закінчення нинішньої сесії парламенту.

9 травня Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, в якій йдеться, що радянська влада вчинила геноцид щодо кримськотатарського народу. Латвія стала другою після України країною, яка визнала депортацію 1944 року геноцидом.

Дивитись ще: