Канада визначила збиття літака МАУ в Ірані як терористичний акт

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Травня 2021, 11:59
Ірина Требунських
21 Травня 2021, 11:59

Вищий суд Онтаріо (Канада) оголосив, що збиття пасажирського літака «Міжнародних авіаліній України» рейсу PS752 поблизу Тегерану «Іранською революційною гвардією» (IRGC) було навмисним терористичним актом. Про це повідомляє Global News.

Суддя Едвард Білобаба пояснив, що у рішенні спирався на висновки двох експертів. Один з них зазначив, що «Революційна гвардія» знала, що рейс PS752 був цивільним літаком, і «цілеспрямовано збила його з метою знищення».

Позивачі встановили, що збиття обвинуваченими рейсу 752 було актом тероризму, — додав Білобаба.

Суд ухвалив рішення за цивільним позовом, поданим сім'ями чотирьох людей, які загинули на борту літака МАУ 8 січня 2020 року. Іран отримав судові документи, але не захищався в процесі. У справі фігурантами є Іран, «Революційна гвардія», Збройні сили Ірану та верховний лідер Алі Хаменеї.

Рішення фактично дозволяє сім'ям загиблих громадян вимагати відшкодування збитків від Ірану.

Хоч закон про державний імунітет захищає Іран від судів Канади, але згідно із законом «Про справедливість для жертв тероризму», цей імунітет не застосовується до терактів.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів і члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря». Наразі уряд Канади і органи безпеки вивчають аудіозапис, на якому обговорюється ймовірність того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом.

Іран оприлюднив остаточний звіт за результатами технічного розслідування катастрофи літака МАУ рейсу PS752 під Тегераном. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав цей звіт цинічною спробою приховати правду. Державна авіаслужба України подала свої зауваження до фінального звіту Ірану.

Як повідомляли «Кримські новини», влада Ірану одразу знала причину авіакатастрофи пасажирського літака «Міжнародних авіаліній України» поблизу Тегерана.