Канада відновлює військові навчання для українських армійців

Новини
Ірина Требунських
15 Червня 2020, 12:19
Ірина Требунських
15 Червня 2020, 12:19
Фото: Canadian Press

До України повертаються військові інструктори з Канади, щоб відновити навчання українських армійців. Як передає CBC, Канада планує відновити свої місії та навчання, що були тимчасово припинені або скорочені через COVID-19.

Речниця Збройних сил Канади Лія Кемпбелл нагадала, що протягом останніх двох місяців війська у складі близько 60 військовослужбовців перебували в Україні.

Після повторної оцінки ситуації, зокрема аналізу заходів з охорони здоров’я військовослужбовців та ризиків, які становить COVID-19, було прийнято рішення направити ще 90 військовослужбовців, — сказала Кемпбелл.

Ці військовослужбовці прибудуть в Україну в червні цього року і після прибуття перебуватимуть в ізоляції протягом 14 днів. «Після закінчення цього періоду ізоляції вони будуть готові відновити свою місію з підтримки Збройних сил України», — додала речниця.

За затвердженою програмою, канадські військові навчають українських колег за п'ятьма напрямками підготовки: тактика малих груп і снайперська підготовка, розмінування, військова поліція, польова медицина і логістика.

Зазначимо, що у 2015 році Канада відправила в Україну понад 200 військових інструкторів. Вони проводять заняття з українськими військовослужбовцями в рамках програми UNIFIER. У 2019 році робота місії була продовжена до березня 2022 року.

Як повідомляло QHA media, Канада виділить на розвиток Національної поліції України більше двох мільйонів канадських доларів, що дорівнює близько півтора мільйонам доларів США.