Канада і Австралія запровадили санкції проти Росії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Березня 2021, 11:34
Тетяна Нікішина
30 Березня 2021, 11:34

Канада запровадила санкції проти двох росіян і чотирьох компаній, пов'язаних із будівництвом Керченського мосту.

Про це повідомило канадське Міністерство закордонних справ (МЗС).

Міністр закордонних справ Марк Гарно сьогодні оголосив нові санкції проти двох фізосіб і чотирьох організацій… у відповідь на незаконну анексію Росією Автономної Республіки Крим, — йдеться в повідомленні канадського МЗС.

Влада Канади заявила, що з моменту незаконної окупації й анексії Криму в 2014 році уряд Росії постійно порушує суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України.

У заяві говориться, що Росія серйозно порушує права людини щодо жителів Криму. Вона створила свою армію на півострові, розселила сотні тисяч громадян Росії на окупованій території та продовжує руйнувати історичну спадщину українського і кримськотатарського народів.

Канада висловлює жаль у найрішучіших виразах через серйозні порушення міжнародного гуманітарного права і прав людини, які тривають у Криму під російською окупацією, — йдеться в заяві.

Канада продовжує закликати Росію припинити окупацію та звільнити всіх незаконно затриманих політичних в'язнів.

Нові санкції канадського уряду проти Росії узгоджуються з діями, розпочатими Євросоюзом і Великою Британією, координуються з Австралією та доповнюють раніше введені санкції.

До списку санкцій додані Олександр Ганов, генеральний директор «Гранд Сервіс Експрес», і Леонід Риженькін, заступник гендиректора інфраструктурних проектів компанії «Стройгазмонтаж».

Санкції також введені проти компаній «Ленпромтранспроект», дирекції з будівництва залізниці Беркакит — Томмот — Якутськ, проти компаній «Кримська залізниця», «Кримська перша страхова компанія».

Введені санкції передбачають заморожування активів і заборону на ведення операцій для доданих у перелік осіб, забороняючи особам у Канаді та канадцям за межами Канади мати справу з будь-якою власністю цих осіб або надавати фінансові або супутні послуги.

Окрім того, МЗС Австралії повідомило про введення санкцій щодо однієї фізичної особи і чотирьох компаній з Росії у зв’язку з будівництвом моста через Керченську протоку.

Австралія ввела цілеспрямовані фінансові санкції та заборону на поїздки щодо російської фізичної особи і чотирьох російських компаній, пов'язаних з будівництвом і експлуатацією залізничного моста через Керченську протоку, що з'єднує Росію з незаконно анексованими територіями Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), — йдеться в заяві МЗС Австралії.

Санкції оголошені «в координації з Канадою та узгоджуються з діями, розпочатими Сполученим Королівством і Європейським союзом», уточнює австралійське зовнішньополітичне відомство.

Австралія продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, — йдеться у повідомленні.

МЗС Австралії уточнює, що загалом від 2014 року до санкційних списків Австралії внесені 168 фізичних і 52 юридичних особи з РФ.

Як повідомляли «Кримські новини», 18 березня 2014 року в Москві президент Росії Володимир Путін, прем'єр-міністр самопроголошеної Республіки Крим Сергій Аксьонов, голова окупаційної Державної ради Криму Володимир Константинов і самопроголошений мер тимчасово окупованого Росією Севастополя — громадянин РФ Олексій Чалий підписали «Договір про прийняття Криму до складу Росії».

Весь цивілізований світ продовжує відкрито заявляти, що ніколи не сприймав і не сприйме чинним проведений під дулом автомата окупантів «референдум» у Криму.