Кабмін підготував постанову щодо нових тарифів на газ — ЗМІ

Новини
Хельга Полтавка
12 Січня 2021, 15:32
Хельга Полтавка
12 Січня 2021, 15:32

Кабмін підготував постанову про нову ціну на газ, її вже обговорили на нараді премʼєра з представниками Міненерго, «Нафтогазу» і Офісу президента.

Документ оприлюднило видання LB.

За даними джерела, учасники обговорення підготовки урядових рішень з цього питання, уряд і ОПУ планують зменшити ціну на газ.

Премʼєр Денис Шмигаль підтвердив, що уряд в цьому контексті розглядає варіант відновлення регулювання ціни газу. В органах влади цей варіант є основним.

Виходячи з документа, планується встановити з 1 лютого терміном на один рік ціну за формулою — ціна газу на німецькому хабі NCG мінус вартість його транспортування до західного кордону України.

Як повідомив виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко, в підсумку ціна газ може знизитися на 44% від середньозваженої на ринку — до 5356 гривень за тисячу кубометрів.

При цьому зараз на ринку ціна газу в різних постачальників коливається в межах 7-11 тисяч гривень за кубометр.

Для постачальників пропонується встановити граничну націнку в 10%. При дії ПСО націнка обмежувалася 2,5%, а після його скасування в серпні, обмежень немає.

Продавати газ постачальникам для кінцевих споживачів Кабмін пропонує зобовʼязати компанію «Укргазвидобування». Для цього НАК «Нафтогаз» має передати компанії ЕІС коди споживачів, обсяги спожитого газу і права проводити перевірку цієї інформації.

Відмовитися від встановленої ціни споживач зможе у тому разі, якщо його щомісячний дохід не менше 50 тисяч гривень або є фінансові накопичення не менше 1 мільйона гривень на домогосподарство.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року набула чинності постанова Кабміну щодо скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кВт електроенергії.

З січня 2021 року в Україні було підвищено ціну на газ для населення. Також підвищився тариф на доставку газу.