Кабмін оприлюднив план боротьби з офшорами

Новини України та світу
Хельга Полтавка
03 Березня 2021, 17:16
Хельга Полтавка
03 Березня 2021, 17:16

Кабмін затвердив «План заходів до кінця 2022 року щодо недопущення ухилення від сплати податків і зборів, а також запобігання відмиванню коштів в офшорних зонах».

Рішення ухвалене під час засідання уряду сьогодні, 3 березня.

План передбачає оновлення українського переліку офшорних зон з урахуванням правових норм ЄС і даних Глобального форуму з прозорості.

Згідно з планом ДПС, Держмитслужба та інші будуть залучені до запобігання незаконному виведенню коштів за кордон, у тому числі офшорних зон, незаконному переміщенню товарів на підставі підроблених рахунків-фактур:

  • Планом передбачається запровадження автоматичного обміну інформацією з податковими органами інших країн, зокрема відповідно до Загального стандарту звітності (CRS).
  • Крім того, передбачається імплементація «Плану дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування» (Base erosion and Profit Shifting — BEPS).
  • За планом, Державна податкова служба постійно проводитиме заходи контролю для виявлення, запобігання та руйнування схем ухилення від оподаткування субʼєктами господарювання під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам.
  • Також план передбачає застосування ДПС заходів податкового контролю за субʼєктами господарювання, зокрема тих, що реалізують підакцизні товари, обсяги доходу яких не відповідають мінімальним витратам у звʼязку із отриманням такого доходу.

Нагадаємо, раніше секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов анонсував рішення щодо офшорів і державних надр на майбутніх засіданнях РНБО.

Як повідомляли «Кримські новини», Кабмін підготував вісім кроків для зниження тарифів на комунальні послуги.