«Йому давали психотропні» — Єсипенку вдалося поспілкуватися з політв’язнем Яцкіним

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Липня 2021, 14:
Ірина Требунських
12 Липня 2021, 14:

Журналісту Владиславу Єсипенку, якого окупанти незаконно арештували і тримають в СІЗО у Сімферополі, вдалося поспілкуватися з політв’язнем Іваном Яцкіним. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Єсипенко пояснив, що зустрів Яцкіна під час етапування. Кримчанин йому розповів, що його тримали півроку в одиночній камері у столиці держави-окупанта Росії в слідчому ізоляторі «Лефортово». Там його виганяли на мороз, через що Яцкін отримав обмороження.

І, судячи з усього, використовували психотропні препарати, оскільки більшу частину перебування в «Лефортово» він не пам'ятає, — написав ув’язнений журналіст.

Єсипенко нагадав, що окупанти засудили Яцкіна за сфабрикованою справою до 11 років ув’язнення.

Окупаційний «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.

У лютому в Києві відбулася робоча зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової і адвоката Миколи Полозова. Темою зустрічі став факт тортур і порушення прав кримчанина Івана Яцкіна.

Як передавали «Кримські новини», адвокат Микола Полозов розповів про умови тримання Івана Яцкіна після оголошення «судом» вироку.

Нагадаємо, силовики ФСБ затримали в тимчасово окупованому Росією Криму жителя Кривого Рогу Владислава Єсипенка. Дружина журналіста записала відеозвернення, в якому розповіла про пережиті політв’язнем тортури. Катерина Єсипенко нагадала, що Владислава затримали наступного дня після того, як він фільмував покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі.