«Йдеться не про образу посла, а про зухвале приниження українців» — посол Мельник прокоментував перехід на особистості з боку Шредера | QHA media
29 Травня 2020, 12:25

«Йдеться не про образу посла, а про зухвале приниження українців» — посол Мельник прокоментував перехід на особистості з боку Шредера

Закрити
Андрій Мельник

Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував висловлювання ексканцлера ФРН, голови ради директорів компанії «Роснєфть» і головного лобіста Кремля Герхарда Шредера, коли той перейшов на особистості й допустив публічну образу в бік українського посла. Зокрема, Шредер, відповідаючи на критику своєї прокремлівської позиції, назвав українського посла «zwerg», тобто «карлик», передає «Ділова столиця».

За словами Мельника, Шредер намагається «зберегти гарну міну за поганої гри», адже завдяки позиції канцлерки Ангели Меркель і «Великої коаліції» санкції проти Росії продовжують діяти, а «Північний потік-2» продовжує буксувати.

Український посол пояснив, що у німецькій мові слово «zwerg» має кілька значень. «Слабо віриться, що він згадував саме «маленьку істоту в людській подобі, яка фігурує в казках і сагах і в основному готова прийти на допомогу», — підмітив український посол.

Мова йде про зневажливе ставлення не до особистості посла, а про приниження українців. Коли такі фрази на адресу моєї батьківщини і співгромадян звучать з вуст німця, а тим більше колишнього топ-політика, то такі порівняння не є чимось легковажним. Вони небезпечні, тому що мимоволі відроджують злих духів нетерпимості і ненависті, — сказав Мельник.

Він також нагадав, що у нацистській Німеччині українців таврували як untermenschen — «недолюдьми». «Багато хто в Німеччині вважали за краще б не згадувати про криваві злочини націонал-соціалістів проти українців. Саме ці болючі асоціації виникають в серцях моїх співвітчизників, коли ми стикаємося з такою зловісною риторикою окремих німецьких діячів», — заявив Мельник.

Нагадаємо, затятий прибічник Москви Герхард Шредер завів подкаст, у першому випуску якого перейшов на особистості та обізвав посла України в Німеччині Андрія Мельника. При цьому Шредер не називав власне ім’я Мельника, а сказав про «якогось посла, чи то міністра з України».

Раніше голова ради директорів оператора будівництва газопроводу Nord Stream 2 Герхард Шредер заявив, що анексований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України й антиросійські санкції слід скасовувати. Коментуючи цю заяву, виконавчий директор НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко запевнив, що «Росія буде змушена повернути Крим Україні, а Шредер буде звільнений з «Північного Потоку-2».

Як повідомляло QHA media, у відповідь на заяви Шредера щодо Криму український посол Мельник запропонував лобісту Кремля укласти парі, що «ще за його життя Крим неодмінно повернеться в лоно матері-України».

Дивитись ще: