Ізраїльський режисер оголосив збір інформації про злочини Росії в окупованому Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
06 Квітня 2021, 18:47
Хельга Полтавка
06 Квітня 2021, 18:47

Ізраїльський режисер Дім Амор оголосив про початок збору інформації щодо злочинів Росії в окупованому Криму.

Про це він заявив на своєму сайті.

За його словами, необхідно зібрати якомога більше фактів, які стануть частиною судового провадження.

Амор з допомогою ізраїльського адвоката ініціює подачу позову проти РФ до міжнародного європейського суду.

Усі матеріали будуть ретельно розглянуті ізраїльським адвокатом. Після збору інформації, і тільки лише у випадку якщо будуть виявлені факти злочинів Росії в Криму (вагомі факти для судової справи, з прав людини), — повідомив режисер.

Як зазначив Амор, якщо суд оголосить обвинувальний висновок у справі, Російській Федерації загрожує покарання, а постраждалим буде виділена грошова компенсація.

«Можливо Росія відмовиться виплатити компенсації. У випадку, якщо Росія не виконає вердикту міжнародного європейського суду, буде проведений (судовими приставами) арешт майна Росії на території Ізраїлю, а саме: повітряні судна (літаки), морські судна та нерухомість (церкви, царське подвір’я у Єрусалимі й таке інше)», — йдеться у повідомленні.

Також режисер звернувся до жертв злочинів Кремля в Криму.

«Якщо Ви стали жертвою злочину РФ в Криму, ми просимо вас надіслати нам листи (info.dimamor@gmail.com) на підставі фактів (документи), усі ваші листи будуть ретельно опрацьовані та перевірені», — повідомляється у зверненні.

Як повідомляли «Кримські новини», уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова представила щорічну доповідь щодо стану дотримання і захисту прав та свобод людини в Україні.