Ізраїль і Сектор Газа: масові заворушення, надзвичайний стан і обстріли

Новини України та світу
Хельга Полтавка
12 Травня 2021, 11:
Хельга Полтавка
12 Травня 2021, 11:

Після заворушень і зіткнень, що відбулися вчора між арабами та євреями, влада в ізраїльському місті Лод оголосила про втрату контролю над містом. В армії Ізраїлю заявляють про ліквідацію двох ключових фігур розвідки «Хамас».

Про це повідомляють ВВСDWThe Times of Israel.

В Ізраїлі введений надзвичайний стан у розташованому за 20 кілометрів від Тель-Авіва місті Лод, де 11 травня відбулися масштабні заворушення, — повідомляють ЗМІ.

Мер Лода Яір Ревіво у телевізійному виступі заявив про «громадянську війну» в місті та повну втрату контролю над ним. За його словами, в Лоді пошкоджено синагоги, безліч автомобілів і вітрини магазинів.

Фото: Ізраїль, Лод

Як повідомляється, сутички почалися після насильницької смерті ізраїльтянина-араба, що викликала хвилювання в арабській меншині.

«25-річний араб був смертельно поранений вогнепальною зброєю, у зв'язку із цим був затриманий 34-річний підозрюваний», — йдеться у повідомленні поліції Ізраїлю.

Також є інформація і про заворушення в населених пунктах Акко на півночі Ізраїлю і Яффа поблизу Тель-Авіва, де проживає значна кількість арабського населення.

Фото: район Хан-Юніс на півдні Гази

Окрім того, армія Ізраїлю повідомила про те, що зруйнувала 9-поверхову будівлю у Газі, де розташовувалися офіси «Хамас».

Також йдеться і про ліквідацію ключових фігур розвідки «Хамас», яка «готувалася запустити протитанкову керовану ракету по Ізраїлю».

Нагадаємо, вночі проти вівторка з Сектору Газа почався ракетний обстріл південної частини Ізраїлю. Ізраїль також вів вогонь у відповідь.

Як повідомляли «Кримські новини», Туреччина виступила із заявою щодо загострення конфлікту між Ізраїлем і Сектором Газа.