«Італія визнає і підтримує європейські прагнення України» — міністр Ді Майо

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Червня 2021, 18:09
Луїджі Ді Майо та Дмитро Кулеба
Ірина Требунських
10 Червня 2021, 18:09

Сьогодні, 10 червня, до Києва з робочим візитом прибув міністр закордонних справ і міжнародного співробітництва Італійської Республіки Луїджі Ді Майо. Як повідомляє міністерство закордонних справ, голова МЗС Дмитро Кулеба з італійським колегою обговорили співпрацю країн у політичній, торгівельній, гуманітарній та культурній сферах.

Хочу наголосити на тому, що Італія визнає європейські прагнення України і буде всебічно підтримувати її на цьому шляху. Також ми хочемо бачити більше українських туристів в Італії та більше італійських туристів в Україні, — сказав Ді Майо.

Міністр додав, що звернеться до уряду Італії щодо туристичної складової співпраці двох країн.

Міністри визначили, що проблема російської агресії проти України має стати однією з ключових тем під час засідань G-7 та НАТО.

Кулеба у свою чергу розповів колезі про актуальну ситуацію у зоні проведення операції Об’єднаних сил, в тимчасово окупованому Криму та вздовж українських кордонів. Окремим питанням зустрічі стала підготовка до інавгураційного саміту «Кримської платформи».

«Італія залишається важливим політичним і торгівельним партнером України. Настав час наповнити українсько-італійське співробітництво новим практичним змістом на благо наших народів», — підкреслив Кулеба.

За результатами переговорів Україна і Італія найближчим часом підпишуть нову угоду про взаємне визнання посвідчень водія.

Як повідомляли «Кримські новини», раніше конструкторське бюро «Південне», виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія Vega на загальну суму майже шість мільйонів євро.