Італія придбає українські двигуни для європейської ракети-носія Vega

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 15:04
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 15:04

Конструкторське бюро «Південне», виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія Vega на загальну суму майже шість мільйонів євро.

Про це повідомляється на офіційному сайті міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Італійська сторона підтвердила готовність до розширення співпраці 28 квітня цього року. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав цю домовленість, досягнуту спільними зусиллями представників української ракетно-космічної галузі та МЗС України.

Розширення участі в європейській програмі Vega свідчить про надійність і конкурентність інженерних розробок української ракето-космічної галузі. Якісний високотехнологічний експорт розвиває українську економіку, забезпечує замовлення для підприємств, робочі місця для українських спеціалістів. Супроводження таких контрактів входить до топ-пріоритетів МЗС, і зусилля українських дипломатів в Італії відіграли важливу роль у досягненні цієї домовленості, — сказав Кулеба.

Головний економіст ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» Дмитро Нікон пояснив, що цей контракт містить опцію, яка передбачає виготовлення додаткових 10 установок.

Співпраця із компанією AVIO S.p.A. — це наглядний приклад інтеграції української ракетно-космічної промисловості у європейські космічні програми. Ми робимо усе можливе для розвитку і розширення українсько-італійського співробітництва у сфері космічних технологій, і будемо вдячні нашим дипломатам за подальшу підтримку, — сказав головний конструктор КБ рідинних ракетних двигунів ДП «КБ «Південне» Олександр Прокопчук.

Чинний контракт на постачання 11 блоків маршового двигуна (БМД) розрахований до 2023 року. Сім блоків вже поставлено згідно з договором, один відвантажать замовнику найближчим часом, ще три знаходяться в процесі виробництва.

Довідка. Ракета-носій легкого класу Vega — спільний проєкт Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. ДП «КБ «Південне» та ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» співпрацюють із італійською компанією AVIO S.p.A. за програмою Vega з 2004 року. Усього за роки співробітництва було виготовлено та вже поставлено компанії AVIO S.p.A. понад 20 блоків маршового двигуна, останні з яких — на початку 2021 року.

Особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до п'яти включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.

Як повідомляли «Кримські новини», українського винахідника у США Любомира Романківа нагородили орденом Ярослава Мудрого. Внесок Романківа у світову науку давно визнано у всьому світі. Майже 40 років тому він розробив революційну технологію і, фактично, уможливив появу жорстких дисків і персональних комп’ютерів.