«Інструмент стратегії деокупації» і «питання гуманітарної відповідальності» — Кулеба та Шмигаль висловилися про можливість подачі води в Крим

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Березня 2020, 12:09
Ірина Требунських
06 Березня 2020, 12:09

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав можливість відновлення водопостачання в окупований Росією Крим «інструментом деокупації», а новопризначений прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що «ми не можемо не давати воду українцям».

Такі заяви були озвучені в ефірі ток-шоу "Право на владу" на каналі «1+1».

Кулеба запевнив, що країні необхідні дві стратегії: щодо деокупації Донбасу і Криму. І питання подачі води до анексованого півострова має розглядатися як один із інструментів стратегії.

«Але кінцева мета одна: відновлення територіальної цілісності України і вихід країни-окупанта з нашої території. Все інше є предметом переговорів», — підкреслив він.

В свою чергу Шмигаль сказав, що подача води - «це питання гуманітарної відповідальності перед людьми, які живуть в Криму».

Неподача туди води призведе до гуманітарної катастрофи... Там живуть українці, ми не перекриємо воду для українців, — заявив прем'єр в прямому ефірі.

Вже після ефіру Шмигаль на своїй сторінці у Facebook написав, що насправді хотів озвучити тезу про неспроможність «поділити воду, яка піде людям, і воду, яка піде на військові бази». Через те, за його словами, подача води в Крим залишається неможливою до деокупації півострова та повернення його під контроль України.

❗️Формат ток-шоу не найкращий, аби обговорювати складні питання. Наприклад, питання подачі води в Крим. ❗️В черговий...

Опубліковано Денисом Шмигалем Четвер, 5 березня 2020 р.

Водночас заступниця постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева ще раз запевнила, що відновлення водопостачання до окупованого Криму з боку України можливе лише за умови повної деокупації півострова.

1) так, позиція Представництва Президента України в АР Крим не змінилась- ми вважаємо що держава-окупант(Росія) несе...

Опубліковано Тамілою Ташевою Четвер, 5 березня 2020 р.

Позиція представництва президента України в АР Крим не змінилась - ми вважаємо, що держава-окупант (Росія) несе повну відповідальність за громадян України, що живуть на півострові. І жодної води до Криму до повної деокупації півострова від ворога, - заявила Ташева.

Як писало QHA media, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пояснив, що відновлення водопостачання з України окупованого Криму дасть можливість Росії масово переселити на півострів своїх громадян.

В свою чергу секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов запевнив, що Україна не може постачати воду в анексований Крим, поки він окупований Росією, навіть з політичної точки зору.