«Іноземців не допустять до майбутнього ринку землі» — радник прем'єр-міністра України розповів про фінальну версію цієї реформи | QHA media
Цифри
16 Грудня 2019, 15:26

«Іноземців не допустять до майбутнього ринку землі» — радник прем'єр-міністра України розповів про фінальну версію цієї реформи

Закрити

Радник прем’єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак розповів, якою буде фінальна версія земельної реформи, за яку пропонуватимуть депутатам проголосувати у Верховній Раді.

Він повідомив, що до майбутнього ринку ні в якому разі не будуть допущені іноземці.

Іноземців не допустять до майбутнього ринку ні в одному з форматів. Під це обмеження потрапляють усі найбільші агрохолдинги. Вони також не зможуть придбати землю, оскільки, незважаючи на бенефіціарів українських, мають іноземних акціонерів. Ця заборона діятиме до референдуму, — написав він.

Також повідомляється, що концентрацію землі з 200 тисяч гектар в одних руках зменшать від 5 до 50 тисяч га. Але остаточне рішення ще не ухвалене.

Перепродаж землі у перші роки після відкриття ринку землі обмежать додатковими податками, щоб виключити спекулятивні операції.

Підтримку аграріїв направлять в основному на здешевлення кредитної ставки до 5%.

“З огляду на прогнозоване зниження облікової ставки до 10%, це означатиме, що 4 мільярди гривень на четвертий квартал 2020 року вистачить з головою. Буде навіть інша проблема. Фермери не зможуть обрати повний обсяг цієї підтримки”, — додав Мушак.

Також він згадав нічний напад на нардепа від фракції «Слуга народу» в Сумах і заявив, що голосування щодо ринку землі має відбутися на поточному тижні.

“В іншому випадку до січня такі випадки стануть нормою. І депутатів просто фізично залякають”, — сказав Мушак.

Земельна реформа. Фінальна версія. Статус на понеділок ранок. 1. Іноземців не допустять до майбутнього ринку в…

Опубліковано Oleksiy Mushak Понеділок, 16 грудня 2019 р.

QHA media повідомляло, що вчора, 15 грудня, нардепа від «Слуги народу» Михайла Ананченка побили двоє невідомих молодих людей у балаклавах біля його будинку в Сумах, коли він повертався додому. Він пов’язав напад з прийдешнім голосуванням на наступному тижні.

Дивитись ще: