Ібрагімов за міжнародними критеріями є політв’язнем — «Меморіал»

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Червня 2021, 18:54
Ісмет Ібрагімов
Ірина Требунських
16 Червня 2021, 18:54

Кримський татарин, фігурант «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Ісмет Ібрагімов, відповідно до міжнародних критеріїв, є політичним в'язнем. Такий висновок опублікував правозахисний центр «Меморіал».

Правозахисники підкреслюють, що його позбавили волі за відсутності складу злочину.

Ібрагімова переслідують у зв'язку із ненасильницьким здійсненням ним права на свободу совісті, віросповідання і асоціацій. Його позбавили волі задля припинення його релігійної діяльності, а також придушення громадянської активності жителів окупованого Криму, — йдеться у публікації.

Як пояснили фахівці, окупаційне «слідство» не зробило жодних зусиль для того, щоб довести провину Ібрагімова, очевидно маючи на увазі, що причетність до «Хізб ут-Тахрір» автоматично доводить факт скоєння злочинів. У центрі «Меморіал» уточнили, що оголошення Росією «Хізб ут-Тахрір» нібито «терористичною організацією» є необґрунтованим і незаконним.

Нагадаємо, в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Після завершення обшуків, силовики затримали сімох людей: Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова, Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Вадима Бектемірова та Зекір’ю МуратоваДілявера Меметова, у якого також проводилися обшуки, не було вдома, його місцезнаходження невідоме.

«Київський районний суд» окупованого Сімферополя 8 липня обрав запобіжний захід Ісмету Ібрагімову, Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Емілю Зіядінову, Аліму Суф’янову і Сейрану Хайретдінову у вигляді тримання під вартою.

Як повідомляли «Кримські новини», на засіданні суду в Ростові-на-Дону (Росія) розглядали клопотання сторони захисту щодо зміни запобіжних заходів фігурантам «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». У цей час в окупованому Криму зібралося близько 270 людей для підтримки політв’язнів.