Хто віддав Крим окупантам — результати досудового розслідування Держбюро | QHA media
ВІДЕО

Хто віддав Крим окупантам — результати досудового розслідування Держбюро

16 Вересня 2020, 15:47
Закрити

Державне бюро розслідувань опублікувало висновки, хто саме і як сприяли розвалу Збройних сил України та незаконній анексії Кримського півострову у 2014 році. Йдеться про досудове розслідування щодо дій збіглого експрезидента Віктора Януковича, міністрів оборони Дмитра Саламатіна та Павла Лебедєва, а також начальника Генштабу — Головнокомандувача ЗСУ Володимира Замани

Зазначається, що перераховані особи підривали обороноздатність держави, чим призвели до незаконної анексії Криму та окупації територій Донецької та Луганської областей Росією.

Завершено досудове розслідування стосовно колишнього начальника Генштабу ЗСУ, який за співучастю з експрезидентом та двома колишніми міністрами оборони України, які у період з 2012 по 2014 роки підірвали обороноздатність та недоторканність України, чим вчинили державну зраду, — йдеться у повідомленні ДБР.

У серпні 2008 року на кордоні Грузії та Південної Осетії відбувся збройний конфлікт за участю російських регулярних військ. Вже тоді у низці українських військових стратегічних документів Росія розглядалася як можлива країна-агресор. Разом з цим тодішнє керівництво держави, починаючи з 2012 року, продовжило проводити реформування ЗСУ.

Слідство ДБР виокремило кілька напрямів реформування ЗСУ, які негативно вплинули на обороноздатність України та в подальшому сприяли незаконній анексії півострова:

  • злочинне скорочення ЗСУ;
  • підрив стану мобілізаційної готовності;
  • знищення систем протиповітряної оборони Криму;
  • незаконні організаційні зміни ЗСУ, які знівелювали стратегічні документи;
  • невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози.

Наприклад, впродовж 2012-2013 років гранична чисельність ЗСУ була скорочена з 240 тисяч до 162 тисяч військовослужбовців. «Проведені у 2013 році організаційні зміни ЗСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ в момент реалізації одного із сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України», — уточнюють слідчі.

Управління системою протиповітряної оборони Криму було передане до командування ВМС України на півострові, яке в подальшому перейшло на бік ворога.

Як виявилося, численні повідомлення розвідки, що свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ наприкінці 2013 – початку 2014 років, тодішнє керівництво держави проігнорувало.

Вказані дії у своїй сукупності пов’язані і призвели до тяжких наслідків — вторгнення РФ на територію АР Крим і м. Севастополь, подальшої їхньої окупації, а також сприяло військовій окупації частини територій Донецької та Луганської областей України, — заявили в ДБР.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 червня 2020 року слідчі Держбюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів повідомили про підозру у держзраді колишньому президенту Віктору Януковичу та двом колишнім міністрам оборони Дмитру Саламатіну і Павлу Лебедєву.

Дивитись ще: