Хомчак залишився головнокомандуючим ВСУ, а Генштаб очолив Корнійчук. Раніше ці посади були об'єднані в одну | QHA media
Розкадровка
28 Березня 2020, 14:38

Хомчак залишився головнокомандуючим ВСУ, а Генштаб очолив Корнійчук. Раніше ці посади були об'єднані в одну

Закрити
Руслан Хомчак (зліва) та Сергій Корнійчук

Президент Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Руслана Хомчака головнокомандувачем Збройних сил України, а генерал-лейтенанта Сергія Корнійчука — начальником Генштабу ЗСУ. Відповідні укази опубліковані на сайті Офісу президента.

У такий спосіб було розділено посади начальника Генштабу і головнокомандувача. До цього Хомчак обіймав посаду начальника Генерального штабу — головнокомандувача Збройних сил України. Його першим заступником був Корнійчук.

Відтепер головнокомандувач буде найвищою військовою посадовою особою в ЗСУ, його призначатиме на посаду і звільнятиме президент України. Начальник Генштабу підпорядковуватиметься головнокомандувачу.

Водночас президент підписав указ про призначення Сергія Наєва на посаду командувача Об’єднаними силами ЗСУ. Наєв вже обіймав цю посаду, на яку у березні 2018 року його призначив тодішній президент Петро Порошенко.

Сергій Наєв

Верховна Рада 4 березня проголосувала за достроковий розподіл посад начальника Генштабу та головнокомандувача Збройних сил України. Це відбудеться вже наприкінці березня, а не 1 січня, як раніше було прописано в законі про національну безпеку.

Президент Петро Порошенко у травні 2019 року призначив генерал-лейтенанта Олександра Сирського новим командувачем Операцією об’єднаних сил (ООС), звільнивши з цієї посади Наєва.

Дивитись ще: