«Хочемо консолідувати зусилля інших країн та Меджлісу кримськотатарського народу на благо Криму» — Зеленський | QHA media

«Хочемо консолідувати зусилля інших країн та Меджлісу кримськотатарського народу на благо Криму» — Зеленський

16 Жовтня 2020, 19:07
Ілюстративне фото
Закрити

Під час робочого візиту до Туреччини президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю турецькому інформаційному агентству Demirören. Як інформує Офіс президента, окремим запитанням під час розмови було створення Кримської платформи заради деокупації українського півострова і відносини з Меджлісом кримськотатарського народу.

Президент зазначив, що після окупації Криму Росією у 2014 році не було створено жодної інституції, яка могла б стати майданчиком для розвитку механізмів деокупації.

Ми створюємо Кримську платформу для консолідації зусиль усіх цивілізованих країн і громадських сил як в Україні, так і за кордоном. Спільним завданням є напрацювання рішень для якнайшвидшого повернення Криму під контроль української держави. І ми сподіваємося на серйозну роль Туреччини в цьому питанні, — сказав Зеленський.

Він додав, що сподівається на співпрацю з Меджлісом кримськотатарського народу у створенні Кримської платформи.

У свою чергу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтримав ідею про участь Меджлісу і Туреччини в роботі платформи з деокупації Криму, передає «УНІАН». Політик підкреслив, що головна мета кримських татар — якнайшвидше відновити державний суверенітет України над Кримом.

Ми завжди говоримо, що Україна — це наша держава. Але наша рідна земля, на якій ми хочемо відродитися як нація — це Крим, як невіддільна частина української держави, — прокоментував Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу додав, що якщо органи держвлади в Україні працюватимуть над деокупацією Криму без взаємодії з Меджлісом — то «це тільки нас послабить».

Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський разом з представниками кількох українських міністерств прибули з офіційним візитом до Турецької Республіки.

Як повідомляли «Кримські новини», 14 жовтня український Кабмін підтримав підписання рамкової військової угоди з урядом Туреччини. Планується, що угода буде підписана під час візиту президента Володимира Зеленського до Турецької Республіки у період з 15 по 17 жовтня 2020 року.