«Хізб ут-Тахрір» — в Росії справу «красногвардійської групи» повернули в першу інстанцію

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Квітня 2021, 14:55
Рустем Емірусеінов, Арсен Абхаіров і Ескендер Абдулганієв
Ірина Требунських
17 Квітня 2021, 14:55

Апеляційний військовий суд у селищі Власіха (Московська область, Росія) зняв з розгляду матеріали проти кримських татар з «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» і повернув їх до суду першої інстанції. Як пояснила адвокатка Ліля Гемеджі «Кримській солідарності», Південний військовий окружний суд в Ростові-на-Дону не надав підсудним можливості ознайомитися з матеріалами кримінальної справи.

Засуджені Рустем Емірусеінов, Арсен Абхаїров і Ескендер Абдулганієв мали право вивчити ці матеріали в повному обсязі. Однак ця вимога не була виконана судом — ні в СІЗО, ні в приміщенні суду, — йдеться у повідомленні.

Цікаво, що обов’язок щодо надання матеріалів справи підсудним для ознайомлення суд держави-агресора чомусь переклав на сторону захисту. Тому всі диски з аудіозаписами надіслав адвокатам. «У адвокатів немає можливості при всьому бажанні занести в слідчий ізолятор техніку і диски і знайомити укладених з аудіозаписами», —  підкреслила Гемеджі.

Саме через ці порушення  справу повернуть до Південного окружного військового суду.

Нагадаємо, 14 лютого 2019 року ФСБ увірвалася з обшуками в будинки кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району окупованого Криму. Після чого затримали трьох — Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаїрова і Ескендера Абдулганієва. Окупаційний суд в Ростові-на-Дону 3 листопада визнав винними і засудив трьох фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» від 12 до 17 років ув’язнення.

Як повідомляли «Кримські новини», 31 жовтня Зеліха АбхаїроваЕміне Абдулганієва і Зуре Емірусеінова вийшли в тимчасово окупованому Росією Криму на одиночні пікети на підтримку своїх синів — фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаірова, Ескандера Абдулганієва і Рустема Емірусеінова. Через це силовики надіслали жінкам повістки.