«Хайп» або застереження владі. Як українська політика проходить випробування коронавірусом | QHA media
По поличках

«Хайп» або застереження владі. Як українська політика проходить випробування коронавірусом

24 Березня 2020, 16:15
Закрити
Асіф АлієвQHA media

Карантин в Україні та спалах коронавірусу стали головною темою останніх днів. Українці вже звикли до новин про зростання числа тих, хто заразився на COVID-19 в країні й за кордоном. Влада країни вводить все нові обмежувальні заходи. Проте пандемія не змогла заморозити політичне життя в Україні.

Епідемія вже торкнулася українських політиків. Нині коронавірус виявили у трьох народних депутатів: Сергія Шахова (з депутатської групи «Довіра»), Олександра Лукашева (фракція «Опозиційна платформа – За життя») та Руслана Горбенка ( «Слуга народу»).

QHA media з’ясовувало, чим займаються політики на карантині, кого вірус обійшов стороною та як вони пропонують боротися з COVID-19.


Село і карантин


Експрезидент та діючий нардеп Петро Порошенко похвалився тим, що його благодійний фонд закуповує медичне обладнання, медикаменти й засоби захисту, а активісти його партії «Європейська солідарність» на волонтерських засадах доставляють продукти та ліки літнім людям.

Вірю в те, що ми разом обов’язково поборемо вірус! – заявив Порошенко у своєму відеозверненні.

На тлі нових викликів українська нація має показати себе як єдина родина, в якій один за всіх, і всі за одного

Зараз той момент, коли на тлі нових викликів українська нація має показати себе як єдина родина, в якій один за всіх, і всі за одного. Здолати лихо можемо тільки усі разом. Європейська Солідарність підставила плече владі, на якій зараз лежить найбільша частка відповідальності у боротьбі з коронавірусом. Ми ініціювали позачергове засідання Верховної Ради. Підтримали ініціативи Уряду щодо боротьби з коронавірусом. Партійні структури «Європейської Солідарності» почали волонтерську діяльність – доставку продуктів та ліків літнім людям, яким особливо небезпечно виходити з дому. Мій благодійний фонд змінив пріоритети і закуповує медичне обладнання та медикаменти, засоби захисту. Прошу усіх дуже відповідально ставитися до свого здоров’я і до здоров’я рідних і близьких, батьків чи дітей. Вірю в те, що ми разом обов’язково поборемо вірус!

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 22 березня 2020 р.

Його колега по фракції Ірина Геращенко зайнялася відеоблогерством і веде на YouTube програми, де критикує дії влади та запрошує у свій ефір своїх однопартійців: Іванну Климпуш-Цинцадзе, Марію Іонову та Ірину Фріз. Одна з таких передач мала назву «Секс і місто? Ні … Село і карантин».


Ціни на продукти, дефолт і «бариги»


Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко стала єдиним відомим політиком, яка на свій профіль у соцмережі додала фото в медичній масці. Крім цього вона заявила, що у її політичної сили розроблено стратегію боротьби з епідемією коронавірусу.

Ми мусимо не просто захищати життя та здоров’я людей сьогодні, а й думати, як вони житимуть завтра, за тиждень, за місяць. Як виплачуватимуться пенсії, яким буде курс гривні, скільки громадян втратять роботу, як здорожчають продукти, – наголосила Тимошенко.

Водночас представник фракції «Голос» Святослав Вакарчук назвав спроби оголосити в країні надзвичайний стан «прямим шляхом до затягування переговорів з МВФ та іншими міжнародними організаціями». Він вважає, що це ще й сигнал інвесторам зупинити роботу в країні.

 Це шлях до дефолту, який тільки погіршить наші можливості боротися з епідемією, — робить висновок Вакарчук.

Оголошення надзвичайного стану —це таке реагування на небезпеку коронавірусу? Але ж інструментів державних реагування та…

Опубліковано Святославом Вакарчуком Понеділок, 23 березня 2020 р.

У фракції «Опозиційна платформа — За життя» вважають, що низка обмежень у зв’язку з боротьбою з коронавірусом можуть виявитися небезпечніше самої хвороби, а можновладців назвали «баригами, що спекулюють на хвороби».

Дісталося критики й від одного з лідерів українських націоналістів — Олега Тягнибока. Голова «Свободи» закликав наслідувати приклад Ізраїлю, де ввели 14-денний домашній карантин для всіх, хто приїжджає з-за кордону, та Польщі, яка, крім цього, зобов’язала всіх, хто прибуває в країну протягом 14 днів робити регулярні селфі, щоб підтвердити, що вони дійсно перебувають вдома.

На виконання «завдання» відведено 20 хвилин. Не зробили — приїжджає поліція, штраф до 5 000 злотих (приблизно $1 300), – розповів Тягнибок про польський досвід.

Українців, які повертаються з-за кордону, зобов’яжуть проходити тест на коронавірус. Кажуть у МЗС: це станеться «вже…

Опубліковано Олегом Тягнибоком Вівторок, 24 березня 2020 р.

Дуже скучив по живому спілкуванню лідер Радикальної партії Олег Ляшко. За його власним визнанням, він сидить удома і дотримується карантину, але при цьому записує відео та спілкуються із журналістами, також критикуючи дії влади.

Дуже скучив за живим спілкуванням з вами. Але зараз всі маємо дотримуватися карантину і сидіти вдома. Вперше сьогодні…

Опубліковано Олегом Ляшком Понеділок, 23 березня 2020 р.

Не судіть інших по собі


На чисельну критику відреагував президент Володимир Зеленський, який закликав політиків в складні для країни часи не займатися політичним «хайпом», що, за його словами, фактично дорівнює мародерству.

Він відкинув звинувачення в тому, що з введенням надзвичайного стану влада хоче «протягнути якісь непопулярні рішення».

Можу сказати тільки одне: не судіть інших по собі. По своєму досвіду та своїх, якщо можна їх так назвати, життєвих принципах, – підкреслив Зеленський.

Ще далі пішов міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який запропонував цілий ряд екстраординарних заходів для боротьби з коронавірусом.

Зокрема, він закликав збільшити дефіцит держбюджету мінімум втричі з одночасним секвестром та провести реструктуризацію зовнішнього боргу. Також глава МВС запропонував урізати некритичні витрати державного бюджету, «не допускаючи шкоди по лінії оборони і безпеки».

Будем честными – большинство людей в Украине живут, не имея существенных финансовых накоплений – многие семьи живут, что…

Опубліковано Arsen Avakov Неділя, 22 березня 2020 р.

Менш амбітно розповіла про боротьбу з коронавірусом заступник голови фракції «Слуга народу» Галина Янченко. Вона відзвітувала про те, що з парламентського автопарку київським лікарням передають близько 30 автомобілів і 40 тисяч літрів пального для них.

#ВерховнаРада #коронавірус #підтримайлікарів❗️Ще 25 авто та 40 000 літрів пального. Парламент спільно з соціально…

Опубліковано Галиною Янченко Вівторок, 24 березня 2020 р.
Дивитись ще: