Гульнара Бекірова отримала престижну премію чеського Інституту дослідження тоталітарних режимів

Новини
Євген БерезовськийQHA
11 Листопада 2020, 12:32
Євген БерезовськийQHA
11 Листопада 2020, 12:32

Історик Гульнара Бекірова отримала премію чеського Інституту дослідження тоталітарних режимів «за досягнення щодо захисту принципів демократії, свободи і прав людини». Про це вона повідомила «Кримським новинам».

Влітку мені повідомили, що будуть номінувати на премію. Планували нагородження провести так само, як і завжди — в будівлі сенату Чехії, — каже Бекірова.

У цьому році Гульнара Бекірова єдиний номінант на премію від України. Разом з кримським істориком нагороду від чеського Інституту отримав також польський журнал, в якому публікувалася Бекірова.

Ця премія є однією з найпрестижніших для істориків. Організатори довго розмірковували над проведенням церемонії нагородження — в сенаті або онлайн, у зв'язку із епідемією коронавірусу, — уточнює кримський історик.

За словами Бекірової, церемонія нагородження відкладена на 2021 рік, до стабілізації ситуації з пандемією.

Зазначимо, премія чеського Інституту дослідження тоталітарних режимів присуджується тим, хто має досягнення в області захисту прав людини, має історичні дослідження, а також дослідження тоталітарних режимів.

Як повідомляли «Кримські новини», громадська організація «Кримська родина» створила посібник про історію та культуру кримських татар, авторами якого стали історик, кандидат політичних наук Гульнара Бекірова та історик і громадський діяч Андрій Іванець.