Гранати проти учасників Євромайдану — ексміністра Захарченка арештували заочно

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Квітня 2021, 16:18
Віктор Захарченко
Ірина Требунських
20 Квітня 2021, 16:18

Печерський районний суд Києва обрав колишньому міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку і його заступнику Віктору Ратушняку запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Запобіжні заходи обрані у кримінальному провадженні щодо перевищення службових повноважень та організації розтрати грошових коштів МВС України в особливо великих розмірах.

Це надає право стороні обвинувачення розпочати процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia), — йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що ексміністр разом із заступником у січні 2014 року організували незаконну поставку в Україну 13 406 гранат російського виробництва. Також вони організували безпідставне митне оформлення цих гранат на понад 1 мільйон 177 тисяч гривень.

Ці гранати з Росії 18 та 19 лютого 2014 року застосували у центральній частині Києва проти учасників Революції Гідності, внаслідок чого постраждало 86 осіб.

Нагадаємо, Віталій Захарченко був міністром внутрішніх справ України з 2011 по 2014 рік. Переховується від правосуддя в Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», суд наклав арешти на майно іноземних компаній, які пов’язані з колишнім міністром внутрішніх справ часів президентства Віктора Януковича Віталієм Захарченко. 

Напередодні роковин розстрілів на Майдані, 17 лютого, Верховна Рада підтримала постанову, яка визначає Революцію Гідності та закликає розслідувати злочини, які скоїли під час неї. Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення і виразником національної ідеї свободи.