Голунова звільнили з-під домашнього арешту, а тих, хто брав участь у його затриманні, відсторонили — голова МВС РФ | QHA media
12 Червня 2019, 10:08

Голунова звільнили з-під домашнього арешту, а тих, хто брав участь у його затриманні, відсторонили — голова МВС РФ

Закрити

МВС Росії завершило кримінальну справу стосовно журналіста інтернет-видання «Медуза» Івана Голунова у зв’язку із недоведеністю його причетності до злочину.

Про це повідомив голова російського МВС Володимир Колокольцев, передає ТАСС.

За результатами проведення біологічних, криміналістичних, дактилоскопічних і генетичних експертиз ухвалено рішення щодо припинення кримінального переслідування громадянина Івана Голунова у зв’язку із недоведеністю його участі у скоєнні злочину. Сьогодні він буде звільнений з-під домашнього арешту, а звинувачення зняті, — сказав Колокольцев.

Він повідомив, що матеріали внутрішнього розслідування з підрозділу власної безпеки МВС РФ направлені у російський Слідком для оцінки правомірності дій співробітників поліції, які брали участь у затриманні журналіста. Вони відсторонені від виконання службових обов’язків.

«Мною вирішено клопотати перед президентом Російської Федерації про звільнення від займаних посад начальника УВС по ЗАТ ГУ МВС Росії у Москві генерал-майора поліції Андрія Пучкова і начальника управління з контролю за обігом наркотиків ГУ МВС Росії у Москві генерал-майора поліції Юрія Дев’яткіна», — повідомив голова МВС РФ.

QHA media повідомляло про затримання Івана Голунова і реакцію навколо цієї справи. Проти нього порушили кримінальну справу за незаконне виробництво, збут або пересилання наркотиків і відправили його під домашній арешт на два місяці. Колеги журналіста зв’язали його затримання з професійною діяльністю, так як він спеціалізувався на розслідуваннях про роботу московської мерії і столичних ринків.

В окупованому Росією Криму регулярно відбуваються утиски громадянських журналістів і активістів, які розповідають про переслідування кримськотатарських і українських активістів російською владою. Декілька громадянських журналістів перебувають під арештом. Незабаром після анексії місцеві ЗМІ, які не виявляють лояльність до нового режиму, були закриті або змушені залишити півострів. Силовики вривалися в редакції з обшуками, вилучали обладнання, порушували справи проти журналістів.

Дивитись ще: