Головну суперницю Лукашенка запитали: «Чий Крим?»

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
27 Липня 2020, 18:26
Ольга ПолтавкаQHA
27 Липня 2020, 18:26
Світлана Тихановська

Головна суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська уникнула відповіді на запитання про своє ставлення до анексії Криму Росією та війни на Донбасі. Про це її спитали під час інтерв’ю «Медузі».

Я розумію, що питання Криму розколює суспільство. А мені не хотілось би необережними словами когось відштовхнути. Тим більше, що я не політик, своєю головною метою я бачу об’єднання всіх сил для вирішення головного завдання — зміни влади та проведення чесних виборів, — сказала Тихановська.

Вона пояснила, що вже на чесних виборах (які вона організує, якщо стане президентом — прим. ред.) справжні політики зможуть заявляти про конкретні погляди і програми.

«Що стосується Донбасу, то там йде війна, і це жахливо. Люди не повинні гинути на війні. Я категорично проти війни», — резюмувала кандидатка.

Тихановська балотується у президенти замість свого чоловіка Сергія Тихановського, який перебуває у СІЗО.

Вона каже, що якщо стане президентом Білорусі, звільнить усіх політв’язнів та упродовж півроку проведе нові та чесні вибори глави держави.

Як повідомляє білоруська служба «Радіо Свобода», 25-26 липня в різних містах Білорусі на мітинги на підтримку кандидата в президенти країни Світлани Тихановської вийшли тисячі людей.

У Гомелі на передвиборчий мітинг Тихановської також прийшло дуже багато людей. Мітинги відбулися у Жлобині й Речиці Гомельської області, де зібралося кілька тисяч людей. Одночасно мітинги пройшли у Барановичах і Світлогорську. На мітинг в Бобруйську прийшло понад шість тисяч людей, також тисячі білорусів зібралися на мітинг у Могильові, в Орші — близько трьох тисяч.

Світлана Тихановська — єдина з конкурентів чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Їі чоловіка, Сергія Тихановського, правозахисники вважають політичним в’язнем.

Як повідомляли «Кримські новини», у Білорусі кандидатів в президенти Валерія Цепкала та Віктора Бабарика ЦВК не зареєструвала.

Віктор Бабарико вважався головним конкурентом Олександра Лукашенка на майбутніх виборах. За даними опитування, за нього готові голосувати до 50% білорусів.

Нагадаємо, президентські вибори у Білорусі призначені на неділю 9 серпня поточного року.