Головне на ранок: у ЄСПЛ розпочалося слухання справи «Україна проти Росії», суд заборонив «Газпрому» транспортувати більше газу газопроводом Опал, у КНДР провели чергові випробування зброї | QHA media
11 Вересня 2019, 11:13

Головне на ранок: у ЄСПЛ розпочалося слухання справи «Україна проти Росії», суд заборонив «Газпрому» транспортувати більше газу газопроводом Опал, у КНДР провели чергові випробування зброї

Закрити


Сьогодні, 11 вересня, о 9:15 Велика палата Європейського суду з прав людини почала слухання у справі «Україна проти Росії» щодо Криму. Україна подала первинну заяву 13 березня 2014 року, стверджуючи, що з 27 лютого 2014 року РФ контролює АР Крим. Україна посилається на порушення декількох статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод. ЄСПЛ має розглянути питання про те, чи здійснювала Росія фактичний контроль над територією Криму ще до «юридичного оформлення» анексії рішенням Держдуми РФ.


Верховний суд Європи скасував рішення ЄС, що дозволяє «Газпрому» транспортувати більше газу газопроводом Опал, який з’єднує трубопровід Nord Stream з Німеччиною. Суд зробив висновок, що «відповідне рішення було ухвалене з порушенням принципів енергетичної солідарності».


Президент США Дональд Трамп звільнив радника Білого дому з питань національної безпеки Джона Болтона. Відставку пов’язують з розбіжностями у поглядах чиновників кабінету Трампа щодо скасованого мирного плану запросити талібів до США. Болтон виступив проти зустрічі з талібами, яку Трамп скасував у вихідні після того, як спочатку запросив угруповання до США завершити мирні перемовини. Трамп заявив, що призначить нового радника наступного тижня.


У КНДР відбулися випробування великої системи залпового вогню, якими особисто керував Кім Чен Ин: «Верховний лідер зазначив, що система озброєння надгабаритної реактивної системи залпового вогню була остаточно перевірена з точки зору бойових операцій, характеристики траєкторії, точності й функції самонаведення», — йдеться у повідомленні південнокорейського видання Younhap.


Згідно з дослідженням аналітичного центру «Європейська рада з міжнародних відносин» (ECFR), більше 50% жителів ЄС вважають санкційну політику блоку щодо Росії збалансованою або недостатньо жорсткою, за винятком Австрії, Греції та Словаччини. У Польщі, Швеції, Данії, Іспанії та Румунії найбільша кількість громадян, які вважають санкції ЄС щодо РФ «недостатньо жорсткими». В Австрії, Греції та Словаччині число жителів, які вважають санкції проти Росії «занадто жорсткими», більше, ніж частка тих, хто дотримується думки про «збалансовані» або «недостатньо жорсткими».

Дивитись ще: