Головне на ранок: Стан здоров'я політв'язня Бекірова погіршується, Росія хоче скликати засідання Радбезу ООН через ухвалення Радою закону про мову, команда Зеленського планує провести аудит і перепис населення | QHA media
18 Травня 2019, 11:40

Головне на ранок: Стан здоров'я політв'язня Бекірова погіршується, Росія хоче скликати засідання Радбезу ООН через ухвалення Радою закону про мову, команда Зеленського планує провести аудит і перепис населення

Закрити


Стан здоров’я політв’язня Едема Бекірова, якого тримають у сімферопольському СІЗО, погіршується після прийому медпрепаратів з нових призначень лікарів. Адвокат політв’язня Іслям Веліляєв розповів, що Бекірову колять більше 50 одиниць інсуліну на день, але навіть за такої кількості рівень цукру в крові зашкалює. Також у кримськотатарського активіста болить серце, запалення підшлункової, сильний головний біль, набряклість тіла і лівої ноги, яка через малорухливість атрофується.


Російська делегація звернулася до голови Ради Безпеки ООН і просить скликати засідання через ухвалення Верховною Радою України закону про мову. Прес-секретар постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко заявив, що таким чином Росія хоче маргіналізувати Радбез ООН. Засідання може відбутися наступного понеділка.


Команда новообраного президента Володимира Зеленського має намір у перші 100 днів провести перепис населення, щоб зрозуміти, в якому стані знаходиться Україна. Про це заявив ідеолог команди Руслан Стефанчук. За його словами, це дасть розуміння в якому стані сьогодні знаходиться держава. Також він зазначив, що від результатів перепису залежать, зокрема, кількість депутатів у Верховній Раді та соціальні програми.


Колишній міністр закордонних справ Великобританії Боріс Джонсон є фаворитом серед членів британської правлячої Консервативної партії, щоб замінити Терезу Мей на посаді прем’єр-міністра. Він на 13% випереджає колишнього міністра з питань Brexit Домініка Рааба.


Перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина подав у відставку. У прес-службі СБУ не підтвердили, але й не спростували інформацію про звільнення Демчини.


Дивитись ще: