Головне на ранок: США знову відмовили у візах російським дипломатам, адвокатка Героїв Небесної сотні припинила голодування, опубліковано документ про імпічмент Трампа | QHA media
04 Грудня 2019, 11:19

Головне на ранок: США знову відмовили у візах російським дипломатам, адвокатка Героїв Небесної сотні припинила голодування, опубліковано документ про імпічмент Трампа

Закрити


США відмовили у видачі віз делегації Федерального казначейства МЗС Росії, а також директору департаменту МЗС Росії з роботи зі співвітчизниками за кордоном Олегу Мальгінову. Про це повідомляється на сайті посольства РФ у США. Делегація мала прибути до Вашингтона 3 грудня для участі в конференції. Мальгін, у свою чергу, прямував на молодіжний форум у Нью-Йорку, який проводився з 28 — 29 листопада.


Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідала засудженого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа і закликала українську владу визначити його статус. Омбудсмен зазначила, що для Марківа “ця зустріч була очікувана і надзвичайно важлива”. Денісова нагадала, що справа, через яку він відбуває покарання, ґрунтується на свідченнях єдиного свідка, а слідство не провело ніяких експертиз. У документах сторони обвинувачення, Марків знаходився у складі парамілітарних структур. Хоча насправді він був військовослужбовцем Нацгвардії. Денісова зазначила, що тим самим Національну гвардію було визнано тимчасовим формуванням, що може в подальшому використовувати Росія.

Саме зараз разом з моїм представником з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав Вячеславом…

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 3 грудня 2019 р.

Адвокатка сім’ї Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська припиняє голодування, оскільки парламент ухвалив поправку до закону про Держбюро розслідувань, яка дозволяє відновити розслідування у справах Майдану: “Зупиняємо голодування, але не припиняємо контролювати виконання владою плану дій з відновлення слідства у справах Майдану і не втрачаємо громадської уваги над цими справами. Як тільки зникає увага суспільства — зникає пріоритет для влади, і починається колапс”, — написала вона у соцмережі.

ТРИНАДЦЯТЬ ДНІВ #НемаєСлідства у #СправахМайдану 03.12.2019.48,3 кг. Друзі, дякую! Ви всі молодці! Це правда…

Опубліковано Евгенією Закревською Вівторок, 3 грудня 2019 р.

Верховна Рада підтримала у другому читанні президентський законопроєкт №2300 про скасування з 1 січня 2020 року державної монополії на виробництво спирту. Рішення підтримали 284 народних депутатів. Законопроєкт передбачає можливість суб’єктам господарювання будь-якої форми виробляти спирт за умови отримання відповідної ліцензії, а також повну лібералізацію експорту спирту з України. У той же час, для захисту вітчизняного товаровиробника законопроєкт передбачає, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати тільки уповноважені Кабміном держпідприємства.


Комітет з розвідки Палати представників у Конгресі США опублікував доповідь про імпічмент зі звинуваченням президента Дональда Трампа у зловживанні владою, повідомляє The New York Times. У документі повідомляється, що Трамп тиснув на Україну, яка мала допомогти йому перемогти на президентських виборах 2020 року, і згодом перешкоджав спробам Конгресу провести розслідування. Як повідомляє видання, затвердження доповіді покладе початок наступному етапу імпічменту — дебатам у Судовому комітеті Палати представників. Якщо більшість членів Палати проголосує за ухвалення статей про імпічмент, Трамп позбудеться посади президента США.


Дивитись ще: