Головне на ранок: Канада готова надавати Україні всебічну допомогу, Аваков розповів, що Клюєв не жив в Україні останні 5 років, перемовини у Мінську не зрушили з місця через Росію | QHA media
03 Липня 2019, 10:22

Головне на ранок: Канада готова надавати Україні всебічну допомогу, Аваков розповів, що Клюєв не жив в Україні останні 5 років, перемовини у Мінську не зрушили з місця через Росію

Закрити


Канада додала Україну до списку країн, куди дозволено продавати канадську зброю. Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським. За словами прем’єра вже є інвестиції з боку канадських компаній у виробництво боєприпасів в Україні. Окрім цього, він висловився про готовність розширення санкцій проти РФ і розкритикував рішення ПАРЄ щодо повернення російської делегації.


Очільник МВС Арсен Аваков написав листа на ім’я голови ЦВК Тетяни Сліпачук, в якому заявив, що екс-керівник АП Віктора Януковича Андрій Клюєв залишив Україну в 2014 році та з тих пір не проживав на території країни. Він запевняє, що МВС це достовірно відомо, а за даними телекомунікаційної системи «Аркан», Клюєв не перетинав кордон України протягом останніх п’яти років. Аваков сподівається, що лист послужить підставою для зняття Клюєва з участі у виборах.


Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на сході України не досягла прогресу в перемовинах через позицію Росії. Прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що «не вдалося досягти жодного прогресу ні з впровадження «хлібного перемир’я», ні домовитися про звільнення утримуваних осіб». Наступна зустріч у Мінську запланована на 17 липня.


Колишнього соратника Віктора Януковича, екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка зняли з розшуку. Інформація про його розшук зникла з бази МВС, хоча ще минулого тижня колишній депутат значився в переліку осіб, які переховуються від органів влади. У Нацполіції підтвердили, що Іванющенко знятий з розшуку.


Дивитись ще: