Голова вірменського опозиційного блоку назвав Крим «російським»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
10 Червня 2021, 15:28
Асіф АлієвQHA
10 Червня 2021, 15:28

Ексдиректор Служби національної безпеки Вірменії Артур Ванецян, який очолює список кандидатів опозиційного блоку «Честь имею» на дострокових виборах у вірменський парламент, в інтерв'ю кремлівському пропагандисту Володимиру Соловйову заявив, що «Крим є частиною Росії».

Про це повідомляє вірменьска служба Радіо Свободи.

На запитання Соловйова «Чий Крим?», Ванецян відповів так: «Крим наш».

Вірменський або російський?, — продовжив цікавитися Соловйов.

Ванецян уточнив свою відповідь:

Точніше ваш. Ну, а якщо чесно, Крим — російський. Народ Криму, понад 95% населення Криму шляхом голосування заявив про бажання приєднатися до Росії. І воля народу, виражена на референдумі, непохитна. Я думаю, що воля народу Криму на самовизначення має поважатися з боку всіх. І я впевнений, що, так, Крим — російський.

Вірменський опозиційний політик провів паралель з подіями у Нагірному Карабасі. За його словами, люди, які проживають у Карабасі, також «самовизначилися шляхом референдуму».

Під час інтерв'ю Ванецян висловився за встановлення «правильних, прямих» відносин з Росією.

Після приходу до влади, ми маємо розглянути питання про тіснішу співпрацю з Російською Федерацією, потрібно зробити так, щоб відносини між Росією і Вірменією стали на такий рівень, щоб ніхто не міг їх змінити, — заявив Ванецян.

Передвиборчий блок «Честь имею» складається з очолюваної Артуром Ванецяном партії «Вітчизна» і колишньої правлячої Республіканської партії Вірменії експрезидента Сержа Саргсяна.

Нагадаємо, опозиція Вірменії вимагала відставки Нікола Пашиняна після ухвалення в листопаді минулого року ним і президентами Азербайджану та Росії тристоронньої заяви щодо припинення вогню у самопроголошеному Нагірному Карабасі, за умовами якого Азербайджан отримав кілька районів у регіоні.

Противники Пашиняна звинувачують його у зраді національних інтересів. 25 квітня Пашинян подав у відставку, проте продовжив виконувати обов'язки очільника уряду, оскільки призначив дострокові вибори на 20 червня.