Голова ОП шантажує Джемілєва, щоб питання кримських татар «вирішувались швидше»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Квітня 2021, 11:10
Тетяна Нікішина
18 Квітня 2021, 11:10

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак висунув лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву умову: тільки-но той вийде з партії «Європейська солідарність», то проблеми кримських татар почнуть вирішуватися швидше.

Про подробиці поінформував у фейсбуці журналіст, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв, посилаючись на інтерв’ю Джемілєва каналу, яке вийшло кримськотатарською мовою.

Гордість України — лідер кримського народу, легендарний борець за права людини в СРСР, друг Андрія Сахарова, радянський дисидент Мустафа Джемілєв в ефірі телеканалу ATR розповів про те, що Андрій Єрмак поставив йому умову. Як тільки Мустафа-ага вийде з партії Порошенка — питання кримських татар почнуть вирішуватися швидше, — повідомив Муждабаєв.

Тут не треба бути комісаром Мегре, щоб вибудувати логічний ланцюжок на тему «Хто віддав негласний наказ будь-якими способами не давати телеканалу ATR закладені для нього в бюджеті України мінімально необхідні для мовлення на Крим гроші?» — додав журналіст.

Муждабаєв наголосив, що чиновники, які так ставляться до корінного народу Криму і України, «повинні назавжди піти з усіх гілок нашої влади».

Адже фактично — це не тільки аморальна поведінка, а й діяльність в інтересах ворога на державній службі. Люди, здатні на таке, здатні на все. Недарма голова Меджлісу Рефат Чубаров, який був на тій зустрічі з Єрмаком, порівняв його слова зі словами Льовочкіна, який свого часу ставив аналогічні неприйнятні умови Мустафі Джемілєву, — наголосив журналіст.

Гордость Украины – лидер крымского народа, легендарный борец за права человека в СССР, друг Андрея Сахарова, советский...

Posted by Ayder Muzhdabaev on Saturday, April 17, 2021

Журналіст каналу ATR Осман Пашаєв, який брав інтерв’ю у Джемілєва, підтвердив, що лідер кримських татар розповідав про «поради Єрмака».

Для вирішення кримськотатарських політичних питань (національна автономія, статус кримськотатарського народу) потрібно залишити «Європейську cолідарність». Вступати в «Слугу народу» необов’язково, — процитував журналіст Джемілєва.

Мустафа ага Джемилев вчера в моем эфире на ATR рассказал о "советах Ермака". Для решения крымскотатарских политических...

Posted by Осман Пашаєв on Saturday, April 17, 2021

Політична еліта, експерти, патріоти та інші верстви українців, кому небайдужа доля незалежної України, обурені ганебним кроком очільника Офісу президента, у коментарях навіть не маючи сумніву, що Єрмак чітко виконує вказівки Кремля.

Народна депутатка Верховної Ради, співголова фракції «ЄС» Ірина Геращенко шокована інформацією.

Шокуюча інформація! Від Мустафи Джемілєва влада вимагала вийти з «ЄС»? Часи Януковича повертаються? — написала вона.

Шокуюча інформація! Від Мустафи Джемілєва влада вимагала вийти з « ЄС» ? Часи Януковича повертаються?

Posted by Iryna Gerashchenko on Saturday, April 17, 2021

Адекватну оцінку ситуації з черговим зашкваром ОПи дав політичний експерт Тарас Березовець на своїй сторінці в Telegram.

Одним словом, Джемілєв звинуватив Єрмака в банальному шантажі. Тепер зрозумілі проблеми каналу ATR. Лоточник Єрмак проти легенди дисидентського руху СРСР. Зеленський бере всі гріхи Єрмака на себе, — написав Березовець.

Депутатка Верховної Ради Софія Федина на своїй сторінці у фейсбуці теж однозначно коментує вчинок верхівки влади щодо корінного народу Криму та безпосередньо лідера кримських татар.

Скажу так: як тільки «слуги» з Єрмаком і потерпілим Зеленським звалять подалі, Україна зможе нарешті почати виборсуватися з прірви, куди «слуги» її закинули! — написала нардеп.

Єрмак шантажує Мустафу Джемілєва: як тільки той вийде з партії Порошенка, питання кримських татар будуть успішно...

Posted by Sofiya Fedyna on Saturday, April 17, 2021

Її підтримує чинний депутат Київміськради, ветеран російсько-української війни Олександр Погребиський.

Вони типові «гопники». Вони навіть не мають уявлення в своїй свідомості, що значить дисидент, що значить пройти шлях тиску радянської тоталітарної машини і не здатися.
Вони звикли, як рєшали, пропонувати на «вирішення питання Криму» вихід Мустафи Джемілєва з «Європейської солідарності».
Наскільки далекими треба бути, щоб таке пропонувати пану Мустафі?

Політик і громадський діяч, позафракційний народний депутат України VIII скликання Борислав Береза також не приховує обурення щодо прокремлівського направлення дій очільника Офісу президента Єрмака.

Яка ж мерзота Єрмак! Для мене в українській політиці є лише кілька моральних авторитетів. І одним з них є Мустафа Джемілєв. Ця мерзота (Андрій Єрмак, — прим. ред.), яка волею випадку з лоточника і бариг перейшла в ранг регента Зеленського, посмів шантажувати цілий народ в ім'я своїх меркантильних цілей. Повідомив про це сам Джемілєв. І такої ганьби з шантажем цілого народу Україна раніше не бачила... Я розумію, що Єрмак грає свою гру і фактично править Україною, використовуючи комплекси та страхи Зеленського. Але зараз ситуація вийшла навіть за рамки звичного пробивання дна.

За реакцією Зеленського буде все зрозуміло. Якщо він мовчатиме або почне виправдовувати цю лоточну мерзоту, то він не просто в курсі того, що відбувається, а є співучасником цієї ницості. Якщо ж він не в курсі того, що озвучив Єрмак, то він зобов'язаний тепер викинути його з ОПи й ініціювати кримінальну справу. Інших варіантів немає. І якщо Зеленський думав погрітися на рейтингах патріотичного електорату, то тепер він може обпектися на цій історії в разі тривалого мовчання або спроби виправдання Єрмака.

Авторитет Мустафи Джемілєва в Україні та за кордоном настільки великий, що тільки ідіот спробує поставити під сумніви слова лідера кримських татар. Для мене тут все ясно. І або Зеленський прийме рішення щодо Єрмака, або він така ж аморальна мерзота, як і його глава ОП, — написав Береза.

Ну, что за мразь Ермак? Ведь такую субботу испортил, подонок!Для меня в украинской политике есть лишь несколько...

Posted by Borislav Bereza on Saturday, April 17, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти Криму відновили «судовий процес» у «справі Джемілєва».

Мустафа Джемілєв повідомив, що має намір довести абсурдність звинувачень російської сторони у Європейському суді з прав людини у тих «кримінальних справах», які порушені проти нього в окупованому Криму.