Голова МЗС Словаччини вибачився за недолугий жарт про «Закарпатську Україну»

Новини України та світу
Ірина Требунських
04 Березня 2021, 17:16
Ірина Требунських
04 Березня 2021, 17:16

Міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок вибачився за невдалий жарт свого прем'єра Ігоря Матовича щодо «обіцянки віддати Закарпаття» в обмін на російську вакцину.

Сьогодні я спілкувався зі своїм українським партнером, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Я вибачився перед ним за недоречні заяви прем'єр-міністра Словацької Республіки Ігоря Матовича на адресу України, — написав Корчок у Facebook.

Komunikoval som dnes s mojim ukrajinským partnerom, ministrom zahraničných vecí Dmytro Kuleba. Ospravedlnil som sa mu za...

Posted by Ivan Korčok on Wednesday, March 3, 2021

Напередодні Матович в ефірі Radio Expres на запитання журналіста щодо того, що обіцяно Росії від Словаччини за постачання російської вакцини, відповів: «Закарпатську Україну». Після Матович позначив, що це жарт і що він «нічого їм не обіцяв».

У свою чергу до міністерства закордонних справ України запросили тимчасового повіреного у справах Словацької Республіки в Україні Матуша Корбу і висловили протест через некоректні висловлювання прем’єра.

«Особливо образливими для українського народу звучать такі «жарти» в нинішніх умовах російської агресії та окупації Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, а також частини українського Донбасу», — зазначили у відомстві.

Крім того, українська сторона вимагає офіційних вибачень за некоректні висловлювання від Матовича.

Обурення недоречним жартом висловив і Кулеба у Twitter.

Нагадаємо, що уряд Словаччини у своїй затвердженій стратегії зовнішньої політики у 2021 році планує співпрацювати з Україною і підтримувати її вступ до Північноатлантичного Альянсу.

Як повідомляли «Кримські новини», під час шостого «Українсько-словацького експертного форуму» Словаччина заявила про готовність взяти участь у міжнародному саміті щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа».